Vec e jona
Shokohet shitësja vlonjate, një grua kalon para dyqanit dhe i gjuan me gur
Një ngjarje vërtetë e habitshme ka ndodhur në Vlorë. Bëhet fjalë për zonën e njohur si “Muradie” në qytetin bregdetar. Shitësja e një dyqani veshjesh ka ngelur e shokuar kur pa asnjë shkak një grua ka hedhur një gur në...
Çmenduri në Tiranë-Elbasan/ I moshuari me Ford futet kundravajtje në korsinë e shpejtësisë, rrezikon të bëjë masakër
Dihet se drejtuesit shqiptarë të automjeteve vështirë se i respektojnë standartet dhe rregullat e qarkullimit. Respektimi i tyre rrallë ndodh brenda qyteteve pa përmendur rrugët jashtë-qytetase ku sheh çudira nga më të ndryshmet. Por në rastin që do t’ju tregojmë...
Ram Geci merr 9 milion euro pa konkurrencë nga Vis Berberi i ARRSH
Leku letër miq! Si duket “Vis” Berberi e ka liruar dorën dhe ka filluar të shpërndaje miliona lart e poshtë. Prisni, prisni. Miliona euro, jo miliona lekë. Se miliona lekët i ka për bakshish për kamarierët. Themi kështu pasi zotëria...
Ekskluzive/ Burri komentonte videon e nuses nga Librazhdi, e shoqja e tradhëtonte me shokët e tij
Video e publikuar pak ditë më parë ku tregohej se si familjarët e burrit kishin kapur “mat” nusen e tyre duke e tradhëtuar bashkëshortin me një burrë tjetër, nxiti një debat jashtëzakonisht të gjerë në lidhje me mungesën e besnikërisë...
Rëndohet tragjedia/ Dyshohet se motra u fut në Liqenin e Prushit për të shpëtuar vëllain, u mbytën të dy   
Tragjedia e rëndë e ndodhur pak më parë në Liqenin e Prushit në Tiranë fatkeqësisht merr përmasa akoma më të rënda. Sipas disa qytetarëve që kanë shkruar pranë redaksisë së Joq Albania, dyshohet se viktimat janë motër e vëlla. Ka...
Aksident i rëndë në Sarandë/ Ruli që shtronte rrugën rrëshqet nga malorja dhe shkatërron makinat që i dalin përpara   
Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur pasditen e sotme në Sarandë. Një makineri e rëndë e tipit rul, që po shtronte një rrugë malore, për arsye ende të panjohura ka rrëshkitur poshtë. Gjatë rënies në dishezë, ruli ka...
Me kryq të madh në dorë duke shkuar në stadium, tifozi i lë të gjithë pa fjalë
Një tifoz i ardhur për të parë ndeshjen finale mes ekipeve të Romës dhe Feyenoord i ka lënë të gjithë pa fjalë pasditen e sotme. Ai ishte duke kaluar në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” me një kryq tepër të madh...
EKSKLUZIVE/ Dalin pamjet, policia shqiptare “mbyt” në shkopa gome tifozët
Pak më parë kanë mbërritur pamjet ekskluzive pranë redaksisë së Joq Albania ku duket se ka patur përleshje mes tifozerive dhe policisë shqiptare. Sipas pamjeve të mbërritura pranë redaksisë sonë shikohet sesi policët shqiptarë “mbysin” në shkop gome tifozët. Ngjarja...
Berberi i Ballukut “ngop” me 15 milionë euro vëllain e kreut të Gardës Gramos Sako  
Të jesh kreu i Gardës së Republikës në Shqipëri duket se përkthehet me marrjen e disa benefiteve ekstra. Njëri prej tyre përshmebull mund të jetë dhënia e një tenderi prej 15 milion eurosh vëllait tënd nga ana e vartësve të...
Mungesa e tualeteve publike, holandezët urinojnë në mes të Tiranës
Një ndër kritikat që qytetarët e kryeqytetit kanë patur në drejtim të Bashkisë Tiranë ka qenë edhe mungesa thuajse totale e tualeteve publike. Përveç tualeteve të ndonjë qendre tregtare apo ndonjë tualeti të pisët tek parkingu i Sheshit Skënderbej, është...
Skandal në Yzberisht/ Të vdekurin e nxjerrin me vinç nga ballkoni se shkallët janë të ngushta
Babëzia e ndërtuesëve është kthyer në një fenomen shqetësues në Shqipëri. Aq sa shpesh herë apartamentet ndërtohen jashtë çdo standarti vetëm e vetëm për të përfituar sa më shumë nga qytetarët e shkretë që duan të blejnë apartamente. Një skandal...
PREMTIMI U MBAJT, përfundojnë 5 banesat e donatorëve të JOQ Albania
Tre vite më parë, ekzaktësisht më 26 Nëntor 2019, një tërmet shkatërrues prej 6.4 ballësh tronditi Shqipërinë dhe damkoi një gjurmë të përjetshme në memorien dhe shpirtin e shqiptarëve. Të vjetër e të rinj humbën një pjesë të zemrës së...
Bashkia Gjirokastër mirëpret turistët duke u hedhur plehrat “turinjve”
Ndonëse paguhen me miliona lekë në tenderat e pastrimit, duket se në realitet ato para përfundojnë kudo tjetër veçse për pastrimin e qyteteve. Kështu duket se ka ndodhur dhe me rastin e Bashkisë Gjirokastër e cila është filmuar nga qytetarët...
Ekskluzive/ Detajet, Donaldi u aksidentua me motor ndërsa Romeo e shoqëroi në ambulancë
Ditën e djeshme qytetarët raportuan për një incident në aksin Tiranë-Elbasan ku u raportua se Romeo Veshaj ishte përfshirë në një aksident. Në vendngjarje dallohej edhe një motor i shtrirë në asfalt ndërsa Romeo u fotografua pranë një mjeku dhe...
“Çmendet” restoranti në Lezhë, 20 mijë lekë çdo lloj peshku
Erdhi sezoni turistik miq dhe tashmë është koha perfekte për të rrjepur shqiptarët. E  keni parasysh gjelin kur e rrjepin amvisat para se ta gatuajnë? Tani në vend të fytyrës së gjelit të gjorë, përfytyroni fytyrën tuaj. Dhe rrjepjen e...
Tmerr në aksin Sarandë-Ksamil, automjeti humb kontrollin dhe bëhet copash në shkëmb  
Një aksident i rëndë raportohet të ketë ndodhur ditën e sotme në aksin Sarandë-Ksamil. Disa qytetarë kanë dërguar pranë redaksisë së JOq Albania videon e mëposhtme ku duket se si një automjet është rrokullisur me kokë poshtë dhe është bërë...
Ekskluzive/ Motori i përplasur në asfalt dhe ambulanca, Romeo Veshaj përfshihet në aksident
Disa qytetarë kanë dërguar pranë redaksisë së Joq Albania disa foto ku sipas tyre Romeo Veshaj është përfshirë në një aksident automobilistik. Nuk dihet saktësisht se si ka qenë dinamika e plotë e ngjarjes, por nga fotot e mbëritura pranë...
Shqiptarët paguajnë taksat, RTSH jep filma në gjuhën serbe
Radio televizioni Shqiptar prej vitesh i rrjep shqiptarët me taksën që u mbahet çdo muaj në faturën e energjisë elektrike. Askush nuk e kupton dobinë e kësaj takse përveç detyrimit me dhunë se duhet paguar, në të kundërt të priten...
Mirë se vini në Tiranë, aty ku bashkia mbush gropat në asfalt me dhe’
Tirana është kryeqyteti jo vetëm i shqiptarëve por edhe i çudirave. Nga njëra anë Kryetari i Bashkisë del duke mbjellë pemë, nga ana tjetër punëtorët e tij mbushin gropat në asfalt me dhe’. Nuk dihet se në cilin parim shkencor...
Kaos te Zogu i Zi/ Mësyn policia, kapet i riu para syve të një vajze
Një kaos i vërtetë raportohet të ketë ndodhur para pak momentesh pranë Zogut të Zi në Tiranë. Patrulla të shumta policie janë afruar në zonë duke shkaktuar panik te qytetarët. Ndërkaq një video ka mbërritur pranë redaksisë së Joq Albania...
Tmerr në Spitalin e Peshkopisë/ Pacienti ngec brenda ashensorit me orë të tëra
Vetëm pak ditë më parë një ngjarje e rëndë jashtë çdo koncepti normal, ndodhi brenda mjediseve të QSUT, ku një paciente e moshuar dhe një pjesëtar i stafit të spitalit mbetën të dëmtuar rëndë si pasojë e prishjes së ashensorit....
E-Albania mezi punon, Mirlinda e AKSHIT “dënd” Grigor Jotin dhe Ilir Beqajn me 700 milionë për mirëmbjatje
Ditët e fundit që pas njoftimit nga Rama se të gjitha shërbimet e zyrave publike do të merren tashmë online nëpërmjet sistemit E-albania, ky i fundit pësoi mosfunksionim dhe ngadalësim tepër të lartë. Të shumtë kanë qenë qytetarët që kanë...
Denoncimi/ Banka Raiffeisen mashtron të moshuarin, ia investon gjithë pagën në bursë për 1 vit pa dijeninë e tij
Një e re nga Kamza ka denoncuar pranë redaksisë sonë atë që ajo e quan si mashtrim ndaj një të moshuari nga ana e bankës Raiffeisen, në një degë të Kamzës. Sipas qytetares babai i saj i cili është në...
I riu sikletos Veliajn para kryebashkiakut të New Yorkut: Kush e vrau Ardit Gjoklajn?
Erion Veliaj duket se nuk është aspak i zoti të komandojë mediat dhe policinë përsa kohë është jashtë territorit të Shqipërisë. Aq më keq kur bëhet fjalë për djepin e lirisë së shprehjes siç është SHBA. Kështu gjatë aktivitetit të...
Viktimat 28 e 32 vjeç punonjës të vëllezërve BIBA miq të Veliajt, dyshohet se kamionit s’i punonin frenat
Një ngjarje tragjike tronditi vendin ditën e sotme në aksin Orikum-Kaninë. Dy punonjës të firmës BIBA-X shpk me pronarë, Barush, Luan dhe Skënder Bibën gjetën vdekjen. 28-vjeçari nga Kavaja me inicialet K.K dhe 32-vjeçari nga Lushnja me inicialet A.B, drejtues...
SKANDALI i rënies së ashensorit të QSUT/ Ard Sulollari u pagua 24 MLN LEKË
Mbi 24 Milionë Lekë me TVSH është paguar “Sulollari Clima” firma me zotërues 100% të aksioneve nga Ardian Sulollari për tenderin e mirëmbajtjes në QSUT e Albana Ficos. Kontrata është lidhur më 31 Dhjetor 2021 dhe do të vazhdojë për...
Skena filmash në Elbasan/ I riu ikën me vrap i tmerruar nga lukunia e qenve që e sulmojnë
Një skenë që rrallë të qëllon ta shikosh, ka ndodhur pasditen e sotme në Elbasan. Një i ri është filmuar duke ikur i tmerruar me vrap për t’i shpëtuar një lukunie të vërtetë qensh. Mbi 10 qen duket se si...
Dëshmitarët: Pas atentatit ka akoma shkëmbime zjarri në Lezhë, dëgjohen në gjithë zonën
Pas atentatit që ndodhi pak momente më parë në Lezhë, qytetarët raportojnë ekskluzivisht për Joq Albania se ka ende shkëmbime zjarri në Lezhë. Sipas tyre të shtënat me armë dëgjohen në të gjithë zonën. Nuk dihet ndërkaq se nga vijnë...
Zbulohen emrat/ Kush janë 2 personat nga Miloti që u qëlluan brenda mercedesit në Lezhë
Pak momente më parë një atentat ndodhi në Lezhë ku nga një automjet në lëvizje u qëllua me armë zjarri ndaj një mjeti tjetër tip Mercedes Benz ML ngjyrë të zezë. Fatmirësisht mësohet se nuk ka të plagosur apo viktima....
“Të haj të gjallë mor ti, o k*ri”, qytetari fëlliq policët e Bashkisë Tiranë që donin ta gjobisnin
Një ngjarje aspak e zakontë raportohet të ketë ndodhur ditën e sotme në Tiranë në rrugën “Rrapo Hekali”. Dy policë të Policisë Bashkiake të Tiranës po vendosnin gjoba ndaj automjeteve të parkuar në këtë rrugë por janë përballur me një...
Tirana akoma pa ujë, Erion Veliaj: Do kontribuoj në rindërtimin e Ukrainës
Erion Veliaj ka deklaruar gjatë një takimi me një zyrtare nga Ukraina se do të kontribuojë në rindërtimin e Ukrainës. Nuk dihet në fakt se përse Veliaj duhet të shkojë aq larg në një kohë që Tirana ka një mijë...
Shoferi i pashpirt durrsak fut delen në bagazh, kafsha e gjorë gati duke qarë me kokë të varur
Në përgjithësi Shqipëria konsiderohet si vendi i çudirave. Nëse diku tjetër në botë kafshët duhen ndonjëherë njëlloj sa njerëzit, në vendin tonë shpesh ka një mospërfillje totale deri në dramë për kafshët. Nuk kanë qenë të pakta rastet kur ju...
Veliaj i jep “Gjelit” 100 milionë lekë që t’i rregullojë “zyrën” tigrit dhe luanit
Erion Veliaj vazhdon përsëri të japë tendera të majmë për Kopshtin Zoologjik të Tiranës. Si duket nuk i mjaftuan 7.4 miliardë lekë të vjetra për rikonceptimin e kopshtit dhënë ndaj kompanive “ED KONSTRUKSION”, “G.P.G. COMPANY”, “ALBA KONSTRUKSION” dhe “VEKO”. Madje...
GENER-2 e Bashkim Ulaj “kullufit” 12 milion euro shtesë për skarpatet e Kardhiq-Delvinë
Kostot e rrugës Kardhiq-Delvinë dalin jashtë kontrollit. Vetëm pak ditë më parë firma GENER-2 e Bashkim Ulajt ka “kullufitur” tenderin e rradhës për këtë rrugë. Nuk bëhet fjalë për disa miliona “të vogla” por për plot 12 milionë euro pa...
3.5 MLD LEKË Shkëlqim Fushës dhe Fiqiri Allmuçës të pastrojnë resortet e oligarkëve të Dhërmiut
Kryebashkiaku i Himarës Jorgo Goro do paguajë me paratë e taksapaguesve himariotë oligarkët e vendit që të pastrojnë resortet për oligarkët e tjerë të Shqipërisë. Mbi 1,6 MLD LEKË pa TVSH është Fondi Limit i tenderit të pastrimit për plazhet...
Këshilli i Lartë Gjyqësor gati për hetim nga SPAK, i jep tenderin Dulakëve që ofruan shifrën më të lartë
Këshilli i Lartë Gjyqësor rezulton të ketë organizuar një tender të dyshimtë të denjë për t’u hetuar nga kolegët e SPAK. Natyrisht gjasat janë që kjo mos të ndodhë, por kjo nuk na pengon t’ju tregojmë se çfarë ka ndodhur....
Veliajt “i ngulet” edhe i katërti, autobusi jeshil ngec brenda rreth-rrotullimit
Pa u bërë mirë një javë, autobusi i katërt jeshil është “ngulur” ditën e sotme pranë Qytetit Studenti. Ky është rasti i rradhës që autobusët që ofrojnë shërbim publik në Tiranë kanë probleme dhe përfundojnë aty ku nuk ta pret...
Ambulanca e Skënder Brataj “kthen rrotat nga qielli”, dyshohet se u përplas për shkak të shpejtësisë
Një aksident i çuditshëm ka ndodhur pasditen e sotme në Korçë, ku një autoambulancë ka pësuar një aksident duke u kthyer me rrota “nga qielli”. Dyshohet se mjeti ka qenë duke lëvizur me shpejtësi në momentin e aksidentit. Mësohet se...
Erion Veliaj i bën ‘kolltuk’ luanit të Kopshtit Zoologjik me 100 MLN Lekët e qytetarëve
Mbi 7 Miliard Lekë i janë dhënë oligarkëve të kompanive të ndërtimit për Rikonstruksionin e Kopshtit Zoologjik nga Erion Veliaj. “ED KONSTRUKSION” shpk – “G.P.G. COMPANY” shpk – “ALBA KONSTRUKSION” – “VEKO” kanë përfituar shumën marramendëse nga kryebashkiaku për veprën...
Ekskluzive/ SPAK i ble 30 MLN LEKË goma fringo BMW X5 të trafikantit të kokainës
Prej kohësh kreu i SPAK, Arben Kraja ka drejtuar në Kuvend ankesa për institucionin që drejton. Në një kërkesë publike ai iu drejtua qeverisë duke i thënë se në SPAK u ka mbaruar edhe letra. Kryeprokurori me rrogë 6 MLN...
Ekskluzive/ Shoku i Ilvit denoncon: Policët e komisariatit Kavajë kanë abuzuar, mund t’u ketë “ngelur në dorë”
Është veshur me mister ngjarja e rëndë e ndodhur pasditen e sotme ku 28-vjeçari Ilvi Meta dyshohet se ka humbur jetën si pasojë e vetëvrasjes. Një shok i afërt i tij ka kontaktuar me Joq Albania duke shprehur dyshimet se...
Vajza brune nuk përmbahet në Astir, “fut e bjer” me shkelma e grushta ndaj vajzës tjetër në makinë
Nuk dihet miq se përse vajzat në këtë vend të quajtur Shqipëri, e kanë kaq “zët” njëra-tjetrën. Në vend të jenë të dashura e miqësore duke dhënë shembull edhe para djemve, duket se ndodh krejt e kundërta. Vajzat e sotme...
Tironsit mbushin ujë me bidona, Veliaj hedh 80 MLN Lekë të furnizojë me ujë vilën e Ramës në Dajt
Nëse paratë e popullit janë shpërdoruar në tendera të pafundme të UKT për furnizim me ujë të pijshëm e sot në 2022, shqiptarët ende mbushin ujë me bote pyetja që bie është kujt i shkojnë këto para?!   View this...
I luteshin Veliajt prej 6 muajsh, banorët “përveshin mëngët” dhe rregullojnë pusetën vetë
Një grup banorësh të rrugës Ylbere Bylykbashi në Tiranë kanë rreth 6 muaj që i luteshin Bashkisë Tiranë të drejtuar nga Erion Veliaj që t’u rregullonte një pusetë në këtë rrugë. Por siç shprehen banorët, askush nga bashkia “nuk e...
Spitali “ushtarak” kujtohet befas se i ka mbaruar ushqimi, i jep Nikolin Jakës me emergjencë 130 milionë për ta blerë
Një rast tepër flagrant ka ndodhur së fundmi nëpërmjet një tenderi për gatimin e vakteve dhe shpëndarjen e ushqimit në ish-spitalin ushtarak, i njohur zyrtarisht si Spitali Universitar i Traumës në Tiranë. Duket se “befas” stafi i këtij spitali është...
Erseka si “pulë që pjell florinj”, 21 milion euro tender për 17 km rrugë
Nuk e dinim miq që Erseka qenka një “pulë që pjell florinj”. Themi kështu pasi rezulton se për të ndërtuar vetëm 17 kilometra rrugë, do të harxhohen plot 21 milion euro. Nëse bëjmë një llogari të thjeshtë kjo do të...
Qeveria SHET plazhin e Manastirit/ Oligarkët Sadik e Idajet Ismailaj gllabërojnë PERLËN e Jugut
Një tjetër perlë e bregdetit të Jugut është SHITUR nga qeveria! Duket se synimet e Ramës janë vënë në Sarandë e më poshtë pasi pas Butrintit, në radhë ishte plazhi i Manastirit mes Sarandës dhe Ksamilit. Në gjirin me ujëra...
Ekskluzive/ Erion Veliaj përdor fëmijët e çerdheve dhe kopshteve të Tiranës si “kavie” për PFIZER dhe Janis Karathanon
Sipas një denoncimi të një prindi, rezulton se Erion Veliaj nëpërmjet Drejtorisë së Përgjithshme të Çerdheve dhe Kopshteve të Bashkisë Tiranë është duke i përdorur fëmijët si burim informacioni për kompaninë private “PFIZER” dhe oligarkun e shëndetësisë Janis Karathano. Një...
Rama bën ‘kurban’ për SPAK Luljeta Bozon?! Vajzës së saj i fusin në xhep tenderin 100 MLN LEKË
Ligji për Prokurimet Publike saktëson qartazi se përfitimi i parave publike nga persona me lidhje familjare të të gjitha përkufizimeve, të personave me poste publike, është i ndaluar dhe dënohet me ligj. Një shkelje e tillë duhet sanksionuar në zbatim...
Gerta e Shëndetësisë “ia luan” prapë Tit Patushit, i “fal” 1.4 miliardë lekë në tenderin ku 6 firma ofruan më pak
Ogerta Manastirliu, tipja që aktualisht ulet në kolltukun e Ministres së Shëndetësisë, duket se vazhdon përsëri t’i ketë qejf dhuratat që i bën Petrit Patushit. Ky i fundit është pronar i kompanisë AGRI CONSTRUCTION (Ish ARECO), e cila është “zhdëpur”...
Kush është Nadir Çausholli?! Oligarku i qeverisë marketon VIAGRAN e tij me lekët e popullit
Nadir Çausholli, oligarku i Shëndetësisë u duk sikur e kishte lënë pas dore këtë fushë pasi pak ditë më pari mori licencën e autobusëve të tij me naftë Green Line për linjën e Unazës së kryeqytetit. Autobusë të cilët janë...
Qeveria SHET Butrintin/ Koncesioni 10-vjeçar, gati për hotele e restorante
Një tjetër koncesion 10-vjeçar është bërë gati këtë radhë për Parkun Kombëtar të Butrintit të Mbrojtur nga Unesco. Në Kuvend qeveria ka bërë gati koncesionin e dhënies së Butrintit, perlën e arkeologjisë shqiptare për një dekadë tek Fondi Shqiptaro-Amerikan me...
Ogerta Manastirliu ministresha e FERRIT, do u japë oligarkëve të Shëndetësisë 50 MILIARD Lekë
Një letër e Ton Daans ish-këshilltarit holandez të ish-ministres së Drejtësisë Etilda Gjonajt nxorri publikisht fytyrën e vërtetë të Shëndetësisë shqiptare, sektorit ku derdhen më shumë para pas Infrastrukturës e ku jo vetëm shqiptarët, por të huajt skandalizohen nga shërbimi...
Skënder Brataj do të “gjurmojë vdekjen”, blen 200 MLN LEKË GPS për ambulancat që vonohen 40 minuta
Mbi 200 MLN LEKË është tenderi i fundit i hapur nga Urgjenca Kombëtare me drejtor Skënder Bratajn për blerje GPS për ambulancat që vonohen mbi 40 minuta për të mbërritur në vendngjarje e për t’i dhënë ndihmën e parë qytetarëve...
Varfëria arrin kulmin në Tiranë, i moshuari detyrohet të vjedhë 2 kg limona
Përtej fasadës që qeveria tenton të paraqesë si të vërtetë, në fakt realiteti i përditshëm i shqiptarëve është krejt i zymtë. Me rritjen e fortë të çmimeve të karburantit e për rrjedhojë edhe të ushqimeve bazë, shumë qyetetarë me të...
Shkon të hajë te KFC në Tiranë, të riut nga Libia i “ngec” ushqimi në fyt
Cilësia e shërbimeve nëpër Fast Food-et e Tiranës nuk është përherë aty ku duhet apo të paktën ashtu siç reklamohet. Këtë fakt e vërtetojnë shumë denoncime të qytetarëve që kanë gjetur papastërti apo objekte të ndryshme brenda ushqime që kanë...
Oligarku ‘jeshil’ i qeverisë Nadir Çausholli/ Veliaj i jep ‘Unazën’ me autobusë me naftë që ndotin Tiranën
Ngjyra jeshile simbolizon ngjyrën e parave… Mbase kjo është edhe arsyeja se pse oligarku qeveritar Nadir Çausholli i ka autobusët e tij ngjyrë jeshile e ndezur për të ndjellë ardhjen e parave… Së fundmi oligarku i Shëndetësisë i dënuar me...
Bukuroshja aplikon si pastruese për 350 mijë lekë, pronari i ofron 500 nëse “i shtyp” dhe shpatullat
Një vajzë bukuroshe e cila nga halli iu përgjigj një njoftimi për punë si pastruese, nuk u besoi syve pasi i shkruajti në telefon personit që e ofronte punën. Vajza po vizitonte faqet online të njoftimeve kur u ndesh më...
Erion Veliaj bëhet murator
Erion Veliaj, tipi që bën sikur mbjell pemë por që në fakt ngre beton, duket se i kanë ardhur mend dhe më në fund është futur “në rrugë të drejtë”. Si duket zotëria në fjalë e kuptoi që fotot me...
Adrian Çela i OSHEE në hall, ble me lekët e popullit 600 MLN LEKË llastiqe lekësh
Duket se drejtori i OSHEE Adrian Çela ka rënë në krizë për llastiqe lekësh… Nëse populli i varfër shqiptar vuan për para, drejtori i Ramës, Adrian Çela vuan për llastiqe që t’i lidhë paratë e përfituara nga postet e tij...
ÇMENDURI! Bardh Spahia do paguajë 250 MLN Lekë rojet e Çuçit që të ruajnë UJËRAT E ZEZA
Demokratët e Sali Berishës sapo kanë futur tentakulat në paratë publike në rrugë shtetërore, përpos rrugës nëpërmjet bizneseve private dhe duket se po u shijon së tepërmi pas disa viteve mungesë. Bardh Spahia, kandidati i vetëm blu i Shtëpisë së...
SHQIPTARË, qeveria bën mjekët turq “SULLTANË” me paratë tona! 300 MLN Lekë hoteli me mëngjes
Një tjetër tender i çmendur Shëndetësie vihet në rresht ndër ata që mund të cilësohen si të pakonceptueshëm, me organizator shtetin shqiptar e sponsor popullin e varfër. Paratë tona do të hidhen në një procedurë publike me vlerë mbi 320...
Pogradecari ngel i çoroditur në mes të rrugës, a duhet ta parkojë makinën apo janë viza të bardha?
Shqipëria e çudirave të dashur miq. Jetojmë në një kohë të tillë që ngjarjet jo normale tashmë janë kthyer dalëngadalë në normalitet. Një episod mjaft i habitshëm i ka ndodhur ditën e djeshme një qytetari nga Pogradeci. Ai ka dërguar...
Shkon për drekë në Malin e Dajtit, familja tmerrohet nga skeleti në mes të rrugës
Një familje ka ngelur pa fjalë ditën e sotme gjatë një vizite në Malin e Dajtit. Mësohet se kishin shkuar për të konsumuar një drekë në gjirin e natyrës, nën freskinë dhe qetësinë e malit, kur befas janë përballur me...
Shkon në Vaqarr të rregullojë makinën, i ngel sipër urës për një arsye që nuk ia merrte mendja kurrë
Një i ri nga Tirana ka shkuar pranë një servisi në Vaqarr për të rregulluar automjetin e tij, por është përballur me një surprizë të pakëndshme. Pasi më në fund rezervoi një orar të lirë për makinën e tij për...
19-vjeçari vdiq në port nga mungesa e kushteve, Pirro Vengu harxhon 400 milionë për sigurinë kompjuterike
Një ngjarje e cila i kalon kufijtë e normalitetit miq. Vetëm pak ditë më parë, një punëtor 19-vjeçar humbi jetën në Portin e Durrësit si pasojë e mungesës së sigurisë në punë. Rufan Belshakut iu këput jeta në mes për...
Ogerta Manastirliu i bën gati 2 MLD Lekë oligarkëve të Shëndetësisë për teste Covidi
Ogerta Manastirliu, e besuara e Edi Ramës në Shëndetësi, ndarësja e parave publike për oligarkët e kësaj fushe duket se nuk ka ndërmend të ndalet, derisa ligji (flasim gjithmonë nëse është ekzistent) të vërë dorë mbi shpërdoruesit e parave të...
Ergys Verdho nxjerr në shitje vajin e KESH, ANKANDI nis nga 155 MLN Lekë
Ergys Verdho, drejtori i KESH, ish-drejtori i ARRSH, padyshim i cilësuar si një prej personave më të korruptuar të qeverisë Rama, ka nxjerrë në shitje vajin e transformatorëve të Korpooratës Elektroenergjitike Shqiptare. Në një ankand me procedurë të hapur, drejtori...
Blendi Gonxhe nxjerr në shitje për skrap targat e DPSHTRR: Çmimi 20 MLN LEKË
DPSHTRR, institucioni paratë e të cilit, janë thithur nëpërmjet tenderave publikë si një palcë brenda kockës nën drejtimin e drejtorit Blendi Gonxhe. Gonxhe përpos se e ka kthyer këtë institucion në burim vetjak parash, ia ka kthyer simbolikën si foltore...
Nikolin Jaka “shtrin tentakulat” dhe në aviacion, 1 milion euro tender për pastrimin e ALBCONTROL
Nikolin Jaka duket se përfitimet më të mëdha i merr nga tenderat e pastrimit. Kjo pasi nëse i hedh një sy tenderave të fundit me këtë objekt, Jaka rezulton ndër përfituesit e parë me kompaninë e tij SORI-AL. Por nëse...
Rama thotë se pi ujë çezme, por ble me Veliajn 20 MLN LEKË ujë tek oligarkët e Lajthizës
Ditën e sotme në Kuvend, kryeministri Rama tha se se pi ujin që i vjen në çezmë të shtëpisë. Një deklaratë kontraversale kjo, në një kohë kur standardet e ujit të Tiranës janë konsideruar tejet të ulëta për konsum, me...
Niko Peleshi hap palestër 270 MLN Lekë, i mbush xhepat BOSS-it “të pashpirt” shqiptar nga Maqedonia
Siç kemi specifikuar në artikujt tanë të mëparshëm të procedurave të tenderimeve, çudirat me shpërdorimin e parave publike në këtë vend kanë kapur caqet e çmendurisë të titullarëve shqiptarë. Aq shumë janë shtrirë tentakulat gllabëruese të pushtetit sa janë lidhur...
Drejtoresha e Ramës blen 30.000€ me lekët e popullit Fuoristradë 4×4 tek PORSCHE e oligarkut Gentian Bushati
Në një kohë kur Agjencia e Prokurimeve Publike ka kërkuar mos-hartimin e kritereve të veçanta të cilësuara si ‘borgjeze’ në tenderat e blerjeve të automjeteve, drejtoresha Armela Krasniqi e Autoriteti i Mediave Audiovizive ka shpalosur specifikime teknike klienteliste në tenderin...
Çudira vlonjate/ Drejtoresha e Ujësjellësit rrezikon jetën e punëtorëve për foto Facebooku  
E keni pyetur veten ndonjëherë se sa vlen jeta e një punëtori në Shqipëri? Aspak natyrisht. Dhe këtë e vërteton më së miri drejtoresha e Ujësjellësit të Vlorës, Elona Hodaj. Kjo e fundit ka rrezikuar jetën e punëtorëve të saj...
Ekskluzive/ Eurot fallso reklamohen sheshit në Shqipëri, policia “fle gjumë” më keq se Lul Basha
Kohët e fundit janë rritur së tepërmi informacionet dhe njoftimet se persona të caktuar kanë hedhur në qarkullim kartëmonedha të fallsifikuara të valutave të huaja në Shqipëri. Kryesisht bëhet fjalë për valutat më të përdorura si dollari amerikan, euro apo...
Thellohet skandali, vinçierët që aksidentuan për vdekje 19-vjeçarin në Durrës, paguheshin 1.5 milion nga Pirro Vengu
Pak ditë më parë ju bëmë të ditur ngjarjen tragjike të humbjes së jetës së një punëtori 19-vjeçar në Portin e Durrësit, i quajtur Rufan Belshaku. Fatkeqësisht të riut iu këput jeta në mes për shkak të një manovrimi të...
Hotolisht/ Komuna shtron vetëm 12 metra rrugë, më pas i mbaron fondi
Një lajm i çuditshëm, i denjë për “çudira shqiptare”, raportohet të ketë ndodhur në Peshtan të Vehçanit në Librazhdit, komuna Hotolisht. Banorët shprehen se komuna më në fund ka vendosur të shtrojë me asfalt rrugën që lidh fshatin me rrugën...
Ekskluzive/ 30 milion euro koncesion pronarit të CMA-CGM që vinçi të vrasë punëtorët e portit Durrës
Ngjarja e rëndë që ndodhi dje ku 19-vjeçari Rufan Belshaku humbi jetën në mënyrë tragjike duke u tërhequr zvarrë nga vinçi, na sjell ndërmend një megaskandal tenderash. Bëhet fjalë për plot 30 milionë euro që Autoriteti Portual Durrës i drejtuar...
Ekskluzive/ Kush është Rufan Belshaku, 19-vjeçari fatkeq që u tërhoq zvarrë nga vinçi i Pirro Vengut në Durrës   
Një ngjarje mjaft e rëndë e cila për habi kaloi në heshtje nga thuajse të gjitha mediat, ndodhi ditën e djeshme në Portin e Durrësit të drejtuar nga drejtori i stër-përfolur për vjedhje me tenderat, Pirro Vengu. Një punëtor 19-vjeçar...
Pasi shpërndau të dhënat e miliona shqiptarëve, Mirlinda e AKSHIT i “shpërndan” Dulakut 2 milion euro
Vetëm pak muaj më parë bëri bujë të madhe shpërndarja e disa databasave me të dhënat personale të qytetarëve shqiptarë. Të gjithë mësuan se ku punonte kushdo, sa e kishte rrogën, çfarë makine kishte në pronësi etj, etj. Dyshime të...
Mirësevini në Shqipëri/ Aty ku vjehrra fshin me fshesë gjakun e nuses ndërkohë që jep intervistë në TV
Një ngjarje e rëndë në fshatin Vidhisht të Roskovecit tronditi sot opinioni publik. Xhevahir Hoxha 61 vjeç, vrau me thikë bashkëjetuesen e të birit, 30 vjeçaren Merushe Hazizi. Më pas vrasësi kreu dhe një krim të fundit, vrau veten. Ndoshta...
Oligarkja e krimbur në para Vilma Nushi u vjedh shqiptarëve edhe 7 mijë lekëshin
Nëse kur lexuat titullin e këtij lajmi menduat se thjesht po ironizojmë vjedhjen e madhe që i ka bërë popullit oligarkja e Shëndetësisë Vilma Nushi, menduat gabim. Ky artikull tregon se si në mënyrë të pamëshirshme e deri në palcë-shteruese,...
I hoqën nga puna gruan drejtoreshë, ish-kunata e Ramës qokë Nik Halilit: 100 MLN Lekë në xhep!
“Me njërën dorë të merr me tjetrën të jep”, do ishte shprehja që do i shkonte për shtat qeverisjes Rilindase përsa i përket ortakëve e partnerë në marrëveshjet me mafian italiane. Besnik Halili është zotëruesi i GTS shpk, përfituesi i...
Shëngjini u përpi nga kufomat e pulave të ngordhura/ 60 MLN Lekë Elvis Mirit t’i groposte
Pak ditë më parë, ekskluzivisht në redaksinë e JOQ ALBANIA u dërguan foto të një masakre të ndodhur tek Rana e Hedhun në Shëngjin, ku bregdeti ishte mbushur me kufoma pulash të ngordhura. Në vend që pulat të groposeshin, janë...
Bashkia Shijak bën tenderin e asgjësimit të pulave me grip, fitues shpallet një restorant  
I erdhëm dhe kësaj dite miq! Shpesh dyshohej se deri diku kishte mundësi që shpendët e ngordhura nga Gripi i Pulave në vend që të groposeshin siç e këkon ligji, kishin përfunduar në fakt në ndonjë fabrikë përpunimi mishi apo...
Polici Bilbil Memaj gati për SPAK, mbush xhepat e Nikolin Jakës me 255 milionë për ushqim e gatim
Akademia e Sigurisë Tiranë është një institucion që në thelb përgatit dhe nxjerr nga bankat e saj policët e të ardhmes. Natyrisht ndër vlerat themelore të kësaj akademie dhe që natyrisht çdo polic i ardhshëm duhet të ketë, janë ndër...
Pasi shoferi iu gjet me plumb në kokë, Pirro Vengu i jep tenderin e majmë paraardhësit të tij
Vetëm pak ditë më parë një ngjarje e pazakontë tronditi opinionin. Shoferi i drejtorit aktual të Autoritetit Portual Durrës, u gjet pa jetë me një plumb në kokë brenda makinës së punës dhe shumë larg banesës së tij. Por megjithatë,...
KËSHILLIMI KOMBËTAR/ Dështimi i Ramës i kushtoi shqiptarëve 300 MIJË €, kush oligark përfiton nga legalizimi i kanabisit?
E dini që “Këshillimi Kombëtar” kjo nismë e dështuar e qeverisë Rama u ka kushtuar shqiptarëve 300 Mijë €?! Procesi është zhvilluar nëpërmet dy tenderave të shpallur nga Agjencia për Dialog dhe Bashkëqeverisje. 321 MLN LEKË  pa TVSH i janë...
E kapin prej shalësh dhe e tërheqin zvarrë, policia dhunon të moshuarin në Ish-Bllok
Një i moshuar është dhunuar pasditen e sotme pranë Ish-Bllokut në Tiranë. Nga pamjet e dërguara pranë redaksisë së Joq Albania shihet se si dy policë kapin njëri nga koka dhe tjetri nga këmbët një person me flokë të bardha...
Tenderi “Xhiro e fundit”/ Morgu merr me qira 3 fuoristrada të 2022 për 100 milionë lekë
Çudirat shqiptare janë vërtetë të pafundme. Jo vetëm një por shumë më tepër mund të gjenerohen çdo ditë në këtë vend të bekuar të quajtur Shqipëri. Njëra prej tyre e cila me siguri është e denjë për rekordet Guiness është...
Ironia/ Autoriteti i Mbikqyrjes Financiare, sigurim luksi punonjësve në tenderin pa konkurrencë
Autoriteti i Mbikqyrjes Financiare i drejtuar nga Ervin Mete, duket se vetëm me misionin e tij nuk merret. I krijuar në vitin 2006, Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare (AMF) është institucion publik, i pavarur nga ekzekutivi, përgjegjës për rregullimin dhe mbikëqyrjen...
Veliaj shtiret sikur po jep Iftar, ndërkohë që parkon makinën gabim në Tiranë
E kemi thënë shpesh që realiteti dhe propaganda janë dy gjera të ndryshme por që bashkëjetojnë me njëra-tjetrën, sidomos në veprimtarinë e kryetarit të Bashkisë Tiranë. Mjafton të përmendim përshembull faktin që në Ditën pa Makina, Veliaj propagandonte sikur i...
Para dy muajsh i helmonte masivisht, Pjerin Ndreu hedh 20 MLN Lekë për të sterilizuar qentë e Lezhës
Vetëm pak muaj më parë, mediat denoncuan një masakër që Bashkia Lezhë po u bënte qenve të bashkisë duke i helmuar masivisht. Ishte një vajzë e cila për redaksinë e JOQ Albania tha se shpëtoi njërin prej tyre nga helmimi,...
Erion Veliaj blen me paratë e tironsave 300 MILION LEKË shkurre dekorative
Duket se kryebashkiaku Erion Veliaj ia ka ‘gjetur vendin’ parave të qytetarëve të Tiranës. Prej disa vitesh zbaton derdhjen e taksave të qytetarëve në shkurre dekorative duke qenë se Tiranën po e rrafshon duke dhënë lejë ndërtimi. Shkurret dekorative për...
Shqipëria në luftë/ Ardian Çela i OSHEE hedh 10 MLD nga paratë e popullit për kabina elektrike inteligjente
Shqipëria është në kohë lufte thotë kryeministri, por pavarësisht kësaj, tenderat me vlera të frikshme nuk ndalen. Asnjë koncesion nuk anulohet, teksa qeveria mban të neutralizuar emocionalisht shqiptarët me 3 mijë lekëshin në muaj e duke luajtur gjiganti-shkurtabiqi me çmimet...
Avokati i Popullit “ia fut popullit”, pret 40 milionë “me gërshërë” për blerje fuoristrade tek Porsche Albania
Avokati i Popullit është një institucion që me letra presupozohet se mendon për popullin. Ju si thoni, a mendon vërtetë për të? Epo tenderi në vazhdim kemi frikë se do tregojë pikërisht të kundërtën. Se jo vetëm Avokati i Popullit...
Qytetari me shpirtin në hall te doktori, polici i vë gjobë pse parkoi para ambulancës
Parkimi në Tiranë është bërë tepër i vështirë, madje një sfidë më vete. Kjo ndodh jo vetëm në rrugët kryesore por edhe brenda lagjeve. Por akoma më e vështirë bëhet situata kur ke ndonjë emergjencë shëndetësore dhe koha nuk pret...
Librazhd/ Shteti kujtohet pas dy orësh të sjellë vetëm 1 fadromë për hapjen e rrugës, asaj i mbaron nafta
Ky lajm miq është një meme e madhe. Ngjarja në vijim është aq e paimagjinueshme në një shtet normal sa me siguri një qytetar i Bashkimit Europian do shkulte flokët një nga një dhe do bërtiste si i marrë nëpër...
Mjerim “Migjenian” në Tiranë/ Pensionistët dynden në shi tek posta për 3 mijë lekë më shumë
Një video në pamje të parë e një konflikti banal e shfaqur ditën e sotme nga Joq Albania tregonte një punonjëse të Postës Shqiptare që po trajtonte në mënyrë shtazarake disa dhjetra pensionistë të gjorë që ishin dyndur pranë postës...
Bledi Çuçi “i bën respektin” Grigor Jotit, 300 milionë lekë për të blerë bojë printeri
Nuk ngelet mbrapa shokëve as etë Bledi Çuçi, ministri i Brendshëm që deri pak kohë më parë i bënte reklamë vajit të palmës, i njohur gjërësisht për pasojat e tij në sëmundjet kardiovaskulare apo deri edhe kanceroze. Gjithsesi përtej kësaj,...
Më shumë
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit