Sport
Sfida me Italinë/ Të premten kuqezinjtë do të stërviten në stadiumin e Dortmundit
Kombëtarja shqiptare, që vazhdon të jetë e grumbulluar ne Sportcenter Kaiserau të Kamenit, ka zhvilluar këtë të enjte një seancë stërvitore gjatë pasdites. Skuadra dhe stafi teknik janë fokusuar te pjesa taktike dhe me ngarkesa fizike të reduktuara, teksa gjendja...
Sfida kundër Shqipërisë, Spalletti zbulon formacionin
Trajneri Italian,  Luçiano Spalletti duket se zbuluar formacionin para ndeshjes me Shqipërinë. Me grupin e plotë për duelin me kuqezinjtë, Spalletti do të hedh në fushë formacionin me skemën 3-4-2-1 sipas mediave italiane. Lajmi i mire për Italinë, me skuadrën...
Euro2024/ Caktohen gjyqtarët, kush do ta drejtojë ndeshjen Shqipëri-Itali
Gjermani Felix Zwayer do të jetë arbitri i ndeshjes të së shtunës mes Shqipërisë dhe Italisë që do të luhet në Dortmund, në ndeshjen hapëse të Grupit B në Kampionatin Evropian 2024. Ndihmësi anësorë është caktuar bashkatdhetarët e tij, Stefan...
Detaje nga hapja e Euro 2024/ Mbi 2.7 milionë tifozë do ndjekin ndeshjet në stadiume
Nesër në mbrëmje do të statojë kampionati evropian i futbollit Euro 2024, qindra oficerë policie nga e gjithë Evropa kanë shkuar në Gjermani për të ndihmuar për masat mbrojtëse ndaj kërcënimeve të mundshme. Ministrja e Brendshme e Francës, Nancy Faeser ...
“Ne mund të fitojmë”/ Mesfushori i Italisë: Shqipëria është ekip i fortë
Mesfushori i Italisë, Bryan Cristante ka folur në prag të ndeshjes që Italia do të luajë përballë Shqipërisë në Euro 2024. Në një intervistë të dhënë për UEFA-n, Cristante e vlerëson maksimalisht Kombëtaren kuqezi, duke thënë se Shqipëria është një...
Pelegrinazhi i përvitshëm në Laç, kremtimi i madh për përmbylljen e 13 të martave
Datat 12 dhe 13 qershor shënojnë festën e Shna Ndout, ku mijëra pelegrinë i drejtohen Kishës së Laçit në shenjë sakrifice, falënderimi dhe lutjeje për një jetë të mbarë, shëndet dhe plotësimin e dëshirave. Njerëz të të gjithave besimeve, trevave,...
Teknologjia e “topit të lidhur”/ Ndeshjet e Euro 2024 do të gjykohen me mikroçip
Fansat që do ta shohin Euro 2024 në televizor mund të ndjekin për herë të parë gjykimin e ndeshjeve përmes homologut të ‘snikometrit’ që përdoret në kriket. Teknologjia e “topit të lidhur” kombinon topat e ndeshjeve me një mikroçip që...
Tare “tremb” Italinë: Skuadrat nuk kanë diferenca
Shqipëria do të përballet në ndeshjen e parë të Euro 2024, ndaj Italisë më 15 qershor. Ish-sulmuesi i kombëtares kuqezi, Igli Tare në një intervistë për “Gazzetta Dello Sport” tremb italianët duke theksuar se axurrët përveç eksperiencës, nuk kanë asgjë më...
Kombëtarja përgatitet e plotë për duelin debutues ndaj Italisë
Kombëtarja shqiptare ka vijuar me përgatitjet në kuadër të ndeshjes së parë në Kampionatin Europian ndaj Italisë. Kuqezinjtë sot kanë zhvilluar vetëm një seancën stërvitore në kampin bazë në Kaiserau. Të gjithë lojtarët kanë punuar për më shumë se një...
Arsene Wenger: Shqipëria do të jetë “Kali i Zi” i Europianit
Ish-trajneri i Arsenal, Arsene Wenger thotë se Shqipëria mund të jetë “Kali i Zi”, pra surpriza e këtij Europiani. Duke bërë parashikimet e tij për këtë Europian, Wenger thot se kuqezinjtë e Sylvinhos kanë cilësi dhe mund të befasojnë. “Shqipëria mund...
Përfshihet nga flakët një banesë në Vlorë, ndërron jetë i moshuari
Një banesë në qytetin e Vlorës është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme, ku si pasojë ka humbur jetën një i koshuar. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Osman Haxhiu” në Vlorë. Nuk dihen ende shkaqet e zjarrit në banesë. Raportohet...
De Biasi: Shqipëria kundërshtar që nuk duhet nënvlerësuar
Gianni De Biasi, ish-trajneri dhe arkitekti i kualifikimit të parë të Shqipërisë në finalet e një Kampionati Evropian, ka folur për përballjen e Shqiprisë me Italinë këtë Europian. Në një intervistë për “La Gazzetta Dello Sport”,  De Biasi deklaroi se...
Robert Lewandowski do të humbasë ndeshjen e parë të Euro 2024 me Poloninë
Polonia do të jetë pa sulmuesin e dëmtuar Robert Lewandowski në ndeshjen hapëse në Kampionatin Evropian kundër Holandës të dielën. Mjeku i ekipit polak Jacek Jaroszewski tha në një deklaratë që ylli i Barcelonës ka pësuar një dëmtim në kofshë...
Kaos dhe tension te Gjermania, dy futbollistët përplasen në stërvitje
Kampionati Evropian është shumë afër, por kaosi dhe tensioni që ka kapluar Gjermaninë si vend pritës, është shfaqur në stërvitje. Të hënën, 'Mannschaft' u stërvitën në kampin e tyre në Westphalia, por Antonio Rudiger dhe Niclas Fullkrug patën një përplasje të...
Shpëtohen 4 turistët gjermanë në Theth
4 turistë gjermanë, duke eksploruar me këmbë zonën e Thethit, kanë mbetur të bllokuar në mes të malit ku njëri prej tyre ishte lënduar dhe nuk mund të vijonte rrugën në këmbë. Menjëherë pas marrjes së njoftimit, shërbimet e emergjencave...
Shpërthim në Tiranë, policia jep detajet: Nuk ka të lënduar
Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Tiranë. Sipas njoftimeve vende nuk ka një adresë fikse, por dihet vetëm se zhurma është dëgjuar në zonën e Myslym Shyrtit. Raportohet se shpërthimi ka ndodhur ngjitur me fushat e...
Euro 2024/ Capello paralajmëron Italinë: I duhet intensitet dhe guxim
Një ditë pas fitores 1-0 në miqësore me Bosnjë Hercegovinën, Italia udhëtoi për në Gjermani nga aeroporti i Firences. Një nga ish-trajnerët më me peshë në Itali, Fabio  Capello nuk është plotësisht i kënaqur me performancën e ekipit. Nëpërmjet Gazzetta...
Hysaj flet para ndeshjes me Italinë: Duhet të kemi besim te vetja
Kombëtarja shqiptare po qëndron në Kamen dhe po përgatiten në kuadër të Evropianit “Gjermani 2024”,  për sfidat ndaj Italisë, më 15 qershor, Kroacisë, më 19 qershor dhe Spanjës, më 24 qershor. Nga kampi bazë në SportCentrum Kaiserau anësori i mbrojtjes,...
Milloshoski: Mickoski në dalje publike do të përmend vetëm emrin “Maqedonia”, askush nuk mund të na largojë nga NATO
Hristijan Mickoski formalisht do ta ndjek realitetin e ri, por në daljet publike do të përdorë vetëm termin “Maqedonia”, thonë disa nga zyrtarët e OBRM-PDUKM-së. Kjo vjen pasi që kryeministri grek Kyryakos Mitsotakis dje i bëri thirrje Mickoskit të deklarojë...
Publikohet kënga zyrtare që do shoqërojë kombëtaren në EURO 2024
Këngëtari i njohur nga Kosova Capital T ka publikuar sot këngën  që do të ndjekë Kombëtaren shqiptare gjatë këtij kampionati europian në Gjermani. Kënga titullohet “Albania” dhe përveç krenarisë për ekipin e kombëtares në tekst dhe në videoklip evidentohen edhe...
Nuk u zgjodh nga Sylvinho, Sokol Cikalleshi largohet nga kombëtarja
Sokol Cikalleshi ka vendosur që të tërhiqet nga kombëtarja shqiptare, pasi u la jashtë nga trajneri Sylvinho për kampionatin Europian. Ai shkruan se i ka ardhur fundi rrugëtimit të tij me ekipin kombëtar dhe ndihet i lumtur që ka dhënë...
Del lista/ Këta janë futbollistët e zgjedhur nga Sylvinho
Tranjeri Sylvinho ka publikuar listën e futbollistëve që ka zgjedhur të marrë në Euro 2024. Ajo që shihet nga lista, është se mungojnë tre futbollistë kyçë, si Myrto Uzuni, Sokol Cikalleshi dhe Keidi Bare. Lista zyrtare: Portierë: Etrit Berisha, Tomas...
Egnatia kampione e Shqipërisë për herë të parë, mposht Partizanin në “Final Four”
Egnatia është shpallur kampione e Kategorisë Superiore pasi ka mposhtur Partizanin në finalen e “Final Four”. Goli i vetëm i kësaj sfide erdhi që në pjesën e parë. Ishte Spahiu ai që në minutën e 35-të ka dhuruar një asist...
Skuadra shqiptare e Deçiç fiton për herë të parë titullin kampion në Mal të Zi
Deçiçi i Tuzit është shpallur kampion në ligën elitare të futbollit në Malin e Zi për sezonin 2023/24. Klubi shqiptar bëhet i pari që fiton trofeun më të rëndësishëm në historinë e futbollit malazez. Fitorja e skuadrës shqiptare erdhi pas...
Tyson Fury pas humbjes: Isha më i mirë, fitoren ia dhanë Usyk për shkak të Ukrainës
Boksieri Oleksandr Usyk është shpallur kampion boksi në botë, në kategorinë e peshës së rëndë, pas fitores kundër Tyson Furyt në Riad të Arabisë Saudite. Ukrainasi Usyk u bë kampioni i parë i padiskutueshëm i boksit me katër rripa në...
Partizani thyen sërish Tiranën, fitore në shtesë
Tirana ka humbur 1-2 sfidën me Partizanin në derbin e kryeqytetit në "Air Albania". Kjo ndeshje ishte e vlefshme për raundin e 33-të në Superligën e futbollit. Prej shtatë ndeshjesh, Tirana nuk ia del të marrë një fitore kundër "Demave...
Sherri i përgjakshëm mes futbollistëve U21, nën hetim 4 lojtarë të Partizanit dhe Erzenit
Katër futbollistë të ekipeve U21, Erzeni dhe Partizani janë proceduar penalisht pas sherrit fizik në dhomat e zhveshjes. Konflikti ndodhi ditën e djeshme , rreth orës 14:00 pas përfundimit të ndeshjes së futbollit ndërmjet tyre, në fushën sportive “Tofik Jashari”,...
Bayer Leverkusen fiton titullin historik të Bundesligës
Bayer Leverkusen nën drejtimin e tranjerit Xabi Alonso ka siguruar titullin historik pa asnjë humbje në Bundesligë. Një pikë e fortë gjatë gjithë këtij sezoni ishte edhe mesfushori me origjinë shqiptare Granit Xhaka, i cili shënoi gol edhe sot. I...
The Rock fiton në WrestleMania pas 11 vitesh mungesë
Rock ka bërë rikthimin e tij të shumëpritur në mundjen profesioniste, duke ndihmuar kushëririn Roman Reigns të mposhtë Cody Rhodes dhe Seth Rollins në natën e WrestleMania XL (40). Duke debutuar në ndeshjen e tij të parë, të vërtetë, që...
“Ne lëmë plumba dhe njerëz të vdekur”, kërcënohet me jetë familja e Angel Di Maria-s
Sulmuesi argjentinas Angel Di Maria ka marrë një kërcënim në shtëpinë e tij familjare në periferi të Rosarios. Mediat vendase thanë se kërcënimi vjen mes një vale intensive të dhunës së lidhur me drogën në qytetin nga i cili vjen...
Alvaro Morata: Shqipëria spektakolare në kualifikueset, s’duhet të gabojmë!
Alvaro Morata parashikon që skuadrat që do kualifikohen nga Grupi B në Europianin 2024 do të ecin shumë në kompeticion, por paralajmëron Italinë dhe Spanjën për Kroacinë dhe Shqipërinë. Italia, Spanja, Shqipëria dhe Kroacia do të takohen në Grupin B...
Dani Alves shpallet fajtor për përdhunimin e 23-vjeçares, dënohet me 4.5 vite burg
Prokuroria Publike e Barcelonës ka shpallur Dani Alves fajtor  për përdhunimin e një 23-vjeçareje në një klub nate në Spanjë në dhjetor 2022 dhe e ka dënuar atë me 4.5 vjet burg . Ish-futbollisti i Barcelonës dhe Brazilit është dënuar nga prokuroria spanjolle me 4.5...
Borrell takon ndaras Kurtin dhe Vuçiqin
Kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq po qëndrojnë në Gjërmani. Ata do të marrin pjesë në konferencë për siguri. Në këtë konferencë Kurti e po ashtu Vuçiq do të zhvillojnë takime të ndara me shefin...
Xhaka dhe Shaqiri sërish përballë Serbisë
Është tërhequr sot shorti për edicionin e ri të Ligës së Kombeve. Liga A e Ligës së Kombeve është më interesantja nga të gjithë dhe ka grupe mjaft të forta. E Zvicra do të përballet sërish me Serbinë. Grupi 4...
Milan dhe Atletico Madrid ishin në garë për të, Broja zgjedh Fulham
Armando Broja është transferuar te Fulham në formë huazimi deri në fund të sezonit, për shifrën e 4 milionë eurove. Për sulmuesin 22-vjeçar shqiptar që deri dje ishte pjesë e Chelsea, kalimi te Fulham ishte i vështirë pasi në garë...
Skandali në Angli! Mbrojtësi i Man.City me jetë të dyfishtë, dy gra dhe 6 fëmijë
Lajmi i ndarjes së futbollistit anglez Kyle Walker dhe Annie Kilner, pas skandaleve të pabesive, prostitucionit dhe skandaleve të pahijshme, ka marrë një kthesë të re. Kjo sepse mbrojtësi i Manchester City ka një familje tjetër me Lauryn Goodman. Kjo e fundit  në një intervistë...
Messi lojtari më i mirë nga FIFA, si votuan Gjimshiti dhe Sylvinho
Lionel Messi fitoi trofeun e FIFA si lojtari më i mirë "The Best" i vitit 2023 duke lënë pas norvegjezin Haaland dhe ish-kolegun e tij francez Mbappe. Në ceremoninë e mbajtur në Londër, Messi doli fitues me votat e marra...
Roma shkarkon Jose Mourinho-n, rezultatet e dobëta nuk falen
Jose Mourinho është shkarkuar nga Roma pas fillimit të dobët të sezonit 2023-24, me humbjen 2-1 ndaj AC Milan që rezultoi të ishte pika e fundit. Verdhekuqtë kanë fituar vetëm një nga gjashtë ndeshjet e tyre të fundit në Serie...
Dy skitarë përfaqësojnë Kosovën në Lojërat Olimpike Dimërore në Gangwon
Dy skitarë do ta përfaqësojnë ekipin olimpik të Kosovës në Lojërat Olimpike Dimërore për të Rinj. Lojërat Olimpike Dimërore për të Rinj do të zhvillohen nga data 19 janar deri më 1 shkurt në qytetin Gangwon të Koresë së Jugut....
Cikalleshit nuk i japin rrogën në Turqi prej disa muajsh, edhe e përjashtojnë
Sokol Cikalleshi ka disa muaj që nuk është paguar në ekipin turk. Këtë bëjnë me dije mediat në Turqi, teksa mësohet se së fundmi ai edhe është përjashtuar nga ekipi, pasi ka kërkuar rrogën. Gjithashtu përjashtim ka marrë edhe portieri...
Cristiano Ronaldo nuk ndalet, shënon golin e 54 këtë vit
Mosha 38 vjeç e Cristiano Ronaldos nuk është arsye që ne të mendojmë që golat e tij janë drejt “perëndimit”. Këtë vit, ikona e futbollit botëror ka vendosor rekordin e 54 golave. Mbrëmjen e sotme, portugezi realizoi golin e radhës...
Sherr për çështje parash? Ezequiel Lavezzi në spital, ka plagë në bark
Ish-ylli i Paris Saint-Germain Ezequiel Lavezzi është shtruar në spital pasi raportohet se ka marrë një goditje në bark. Lajmet në Amerikën e Jugut thonë se ish-sulmuesi i Argjentinës u dërgua në spitalin Cantegrill Sanatorium nga Punta del Este, Uruguai ditën e...
Sërish dhunë në futbollin shqiptar, goditet arbitri i ndeshjes Tomori-Vora
Dhuna është kthyer në një fenomen shqetësues në futbollin shqiptar pasi çdo javë ka skena të turpshme dhune si tek meshkujt ashtu edhe te femrat. Edhe pse një ditë më parë Shënkolli u përjashtua nga kampionati për dhunë ndaj zyrtarëve të...
Ndërpritet ndeshja Kukësi-Partizani, tifozët hyjnë në fushë pas dhënies së penalltisë
Ndeshja Kukësi-Partizani e luajtur në stadiumin “Zeqir Ymeri” është pezulluar për 10 minuta. Shkak për këtë ndërprerje është bërë hyrja e tifozëve në fushë pas akordimit të penalltisë në favor të Partizanit. Në minutën e 98’ arbitri akordoi një penallti...
Thyen rregullin shtatëvjeçar, mbrojtësi boshnjak nuk mban shiritin ‘ylber’
Anel Ahmedhodzic u bë lojtari i parë në shtatë vjet që nuk mban shiritin 'ylber'. Ahmedhodzic ishte i vetmi nga 20 kapitenët që nuk e bëri këtë.  Mbrojtësit iu dha shiriti në krahun në humbjen 1-0 të Sheffield United ndaj...
Chiellini i lumtur për kualifikimin e Shqipërisë në Euro2024: Kam shumë miq shqiptarë, e meritojnë
Futbollisti i njohur italian, Giorgio Chiellini ka komentuar shortin e EURO2024 dhe fatin e Italisë në turneun europian. Chiellini i cili ishte kapiten i Italisë kur mposhti Anglinë në finalen e Euro 2020, thotë se "azurrët" kanë premisa edhe për...
Ndërpritet ndeshja e La Liga, tifozi ndërron jetë në shkallët e stadiumit
Ndeshja mes Granada dhe Athletic Bilbao është pezulluar zyrtarisht për shkak të vdekjes së një tifozi. “Liga dhe të dy klubet kanë rënë dakord të pezullojnë ndeshjen për shkak të vdekjes së tifozit në Los Cármenes”, thuhet në një njoftim...
Përplasje në ndeshjen Skënderbeu-Erzeni, tifozët korçarë kërkojnë karton për goditjen ndaj lojtarit të tyre
Të shtunën e 2 Dhjetorit, Skënderbeu ka mposhtur Erzenin në ndeshjen e vlefshme për javën e 15-të në Kategorinë Superiore. Ka mjaftuar goli i Franklinitt në minutën e 30-të që vendasit të dalin nga fusha me 3 pikë. Por pavarësisht rezultatit...
Buffon “paralajmëron” Italinë: Shqipëria do jetë problemi i grupit, duhet respektuar
Legjenda italiane, Gianluigi Buffon ka komentuar grupin B të Euro2024, ku Italia do përballet me Spanjën, Shqipërinë dhe Kroacinë. Buffon i cili ishte shefi i delegacionit të Italisë në shortin e Euro2024, dha edhe një koment për Shqipërinë, me të...
Skandali! Rënkime seksi ndëpresin shortin e EURO2024 dhe i hutojnë të gjithë
Zhurma të pashpjegueshme rënkimi ndëprenë ceremoninë e shortit për Kampionatin Evropian të shtunën. Zhurma, e cila dukej se dukej si rënkimë seksi, u dëgjua qartë për disa minuta në ceremoninë e transmetuar nga një sallë koncertesh në Hamburg. Të shtunën,...
Trajneri i Kroacisë zbulon ‘frikën’ pas shortit: Shqipëria, aspak e lehtë
Ditën e sotme u hodh shorti në Hamburg të Gjermanisë për ndeshjet e fazës në grupe të EURO 2024. Shqipëria do të përballet në grupin B me skuadrat e Spanjës, Italisë dhe Kroacisë. Në përfundim të shortit trajneri i Kroacisëv...
Shqipëria në grup “ferri”, me Spanjën, Italinë dhe Kroacinë
Pak momente më parë u hodh në Hamburg të Gjermanisë shorti për ndeshjet e fazës në grupe të EURO 2024. Ky kompeticion do të zhvillohet në periudhën 14 qershor deri 14 korrik 2024. Duket se Shqipëria ka rënë në një...
Përfundon shorti i Euro2024/ Gjermania hap ndeshjen me Skocinë, Shqipëria në grup ferri
Që prej orës në 18:00, në Hamburg të Gjermanisë ka nisur shorti i “Euro 2024”, për eventin madhështor, që do të mbahet nga data 14 Qershor deri më 14 Korrik 2024. Shorti ka rezervuar surpriza për të gjitha skuadrat pjesëmarrëse...
Kualifikimi në EURO 2024 nuk mjafton, Shqipëria humb 3 pozicione në FIFA
Pak ditë më parë, Shqipëria rishkroi historinë duke u kualifikuar për herë të dytë në Kampionatin Europian. Por pavarësisht rezultateve pozitive dhe vendit të parë në grupin E, këto nuk kanë mjaftuar për të ndryshuar renditjen në FIFA. Madje përkundrazi,...
Serbët i tremben shqiptarëve, presidenti i federatës: Zoti na ruajt nga Shqipëria
Shqipëria dhe Serbia janë kualifikuar të dyja për në Kampionatin Europian 2024. Kuqezinjtë duke qenë në vazon e dytë si kokë e Grupit E dhe Serbia në vazon e katërt, mund të përballen me njëra-tjetrën në fazën e grupeve në...
Kualifikueset e Euro2024, goli i Jasir Asanit dhe Kristjan Asllanit në Top10 e UEFA-s
Javën e kaluar u luajtën ndeshjet e fundit për kualifikueset e EURO2024. Kombëtarja shqiptare arriti të kualifikohej duke qenë e para në grupin E. Përveç pikëve që morëm, Kombëtarja jonë dhuroi spektakël me lojën e bukur dhe golat e shënuar...
Pamjet e sherrit në ndeshjen Tirana-Vllaznia për femra
Ndeshja mes Tiranës-Vllaznisë për femra, e cila premtonte spektakël është ndërprerë për shkak te dhunës. Edhe pse të dyja skuadrat kanë nga 19 pikë dhe ndajnë kreun e renditjes, në fushë ka pasur dhunë dhe grushta mes futbollisteve dhe jo...
Neymar nuk e përballon dot rikuperimin e dëmtimit të rëndë në këmbë: Ndalo, për hir të Zotit!
Futbollisti Neymar së fundmi ka dëmtuar ligamentet e kryqëzuara gjatë ndeshjes së Brazilit kundër Uruguait, e vlefshme për  kualifikueset e Kupës së Botës për zonën e Amerikës së Jugut. Ai po i nënshtrohet një terapie intensive me qëllim rikuperimin, që...
Dhuna në ndeshjen e femrave! Klubi i Tiranës: Stafi i Vllaznisë goditi drejtoren dhe dy futbollistet
Ditën e sotme midis në ndeshjen mids FK Tirana-FK Vllaznia femra ka  pasur përplasje fizike. Fillimisht ishte JOQ që denoncoi ngjarjen e dhunshme ku  presidenti i Vllaznisë, Lazer Matia ka goditur me grusht një futbolliste të Tiranës. Ndërkohë që tashmë...
Ndërpritet ndeshja Tirana-Vllaznia për femra, burime për JOQ: Presidenti goditi me grusht një futbolliste
Dhuna në futbollin shqiptar vijon të jetë e pranishme në nivele të frikshme dhe shqetësuese. Por këtë dhunë nuk e gjejmë vetëm te meshkujt por edhe te femrat. Ditën e sotme, ndeshja e orës 13:00 mes Tiranës-Vllaznisë për femra, e...
Balotelli acarohet pas aksidentit: Ka miliarda probleme për të folur, merren me mua
Futbollisti italian, Mario Balotelli, ka pësuar një aksident të rëndë në orët e para të mbrëmjes së së enjtes në Brescia. Ndërkohë që ai ka reaguar i revoltuar duke vënë theksin tek vëmendja që i është kushtuar aksidentit të tij....
Aksidentohet rëndë Mario Balotelli, shpëton dhe refuzon testin e alkoolit
Futbollisti italian, Mario Balotelli, ka pësuar një aksident të rëndë në orët e para të mbrëmjes së së enjtes në Brescia. Sulmuesi nga Brescia doli nga rruga ndërsa udhëtonte përgjatë Via Orzinuovi dhe përfundoi në një trotuar ku u përplas me...
Ballist Morina tërbon sërish serbët: Qetësohuni lepuj, unë jam këtu për fatin tuaj!
Serbia ka arritur të kualifikohet në kampionatin e Euro2024, por tifozi i kuqezinjve, Ballist Morina ka tërbuar sërish serbët. Në llogarinë zyrtare të UEFA-s kushtuar EURO 2024, pasi Serbia siguroi zyrtarisht një vend në kampionatin europian, një numër i madh...
Humbi jetën në fushën e lojës, Duamena në fanellën e Egnatias
Para më shumë se dy javësh futbolli shqiptar dhe jo vetëm u trondit nga vdekja e Rafael Duamenës, sulmuesit të ekipit të Egnatias. Ngjarja e rëndë ndodhi teksa ai po luante në fushën e lojës, në përballjen ndaj Partizanit në...
Tifozët djegin flamurin serb në Sheshin Skënderbej
Mbrëmjen e sotme  Shqipëria po zhvillon ndeshjen ndaj Ishujve Faraoe në stadiumin “Air Albania”. Ndërkohë që tifozët nën entuziazmin e ndeshjes kanë djegur flamurin serb në Sheshin Skënderbej. Teksa realizohet ky veprim, një pjesë e tifozëve të tjerë kanë ndezur...
Ndeshja Shqipëri-Ishujt Faroe/ “Plisat” mbeten pa bileta: Ndërhyri politika
Mbrëmjen e sotme Shqipëria do të luajë ndaj Ishujve Faraoe, teksa interesi për ta ndjekur ndeshjen nga afër është i lartë.  Një nga tifo-grupet që ka ndjekur me rregullsi kombëtaren kuqezi në rrugëtimin e saj në vite, ka qenë ai...
Franca thyen rekord, fiton 14-0 ndaj Gjibraltarit
Franca fitoi mbrëmjen e sotme në ndeshjen me Gjibraltarin me një rezultat historik 14-0. Praktikisht me këtë rezultat “Gjelat” e Deshamp thyen rekord , duke u bërë kombëtarja e parë Europiane që shënon 14 gola në një ndeshje kualifikuese për...
Ndërroi jetë në fushën e lojës, trupi i Duamenës do të prehet në Ganë
Futbollisti i Egnatias ndërroi jetë pasditen e së shtunës në fushën e lojës në Rrogozhinë. Ndërkohë që është bërë e ditur se nuk do të ketë homazhe për futbollistin se 28-vjeçar Rafael Duamena. Mediat bëjnë të ditur se trupi i...
Kosova mposht 1-0 Izraelin në kualifikueset Euro 2024
Mbrëmjen e sotme kosova ka fituar ndaj Izraelit, me rezultatin 1-0.  Ndeshja u zhvillua në stadiumin “Fadil Vokrri” dhe ndikon në kualifikueset e Euro 2024. Ekipi kosovar dominoi ndeshjen në lojë dhe raste, por në fundi mjaftoi vetëm goli i...
Kur Duamena falenderonte Zotin që ishte gjallë: Dhurata më e bukur për ditëlindje
Futbolli shqiptar është në zi për shkak të ndarjes nga jeta të sulmuesit të Egnatias, Rafael Duamena. Ndërkohë që në rrjet po qarkullon një video e vjetër e 28-vjeçarit që në ditëlindjen e tij falenderonte Zotin që ishte gjallë.  Sipas...
Nuk e mbajti dot urinën dhe e bëri jashtë fushe, pezullohet futbollisti shqiptar
Nicolas Kalaja, futbollist shqiptar në Itali, është pezulluar, pasi nuk ka mbajtur dot urinën dhe ka urinuar pak metra jashtë fushe. Ai luan me Offaneghese, skuadër që garon në kampionatin Eccellenza Lombarda. Kalaja është ndëshkuar me karton të kuq, menjëherë,...
Neymar tradhtoi 92 herë partneren e tij?! Detaje nga ndarja e tyre
Neymar Jr, futbollisti me famë botërore dhe partnerja e tij Bruna Biancardi i kanë dhënë fund lidhjes së tyre vetëm një muaj pasi festuan lindjen e vajzës së tyre Mavie. Mediat braziliane kanë raportuar se çifti, të cilët kanë pasur...
Pamjet bëhen virale, futbollisti shqiptar rrëzohet vetë nga barela për të vonuar lojën
Liridon Krasniqi është një futbollist shqiptar nga Kosova por me nënshtetësi malajziane. Mesfushori i cili luan për klubin Terengganu në Malajzi ishte protagonist i një situate komike. 31-vjeçari për të vonuar lojën pasi ekipi i tij Terenganu ishte në avantazh,...
Ndeshjet e Kategorisë së Parë dhe të Dytë shtyhen për shkak të stuhisë ‘Ciaran’
Ditën e sotme stuhia ‘Ciaran’ ka ardhur në vendin tonë duke shkaktuar përmbytje masive. Si pasojë e kushteve të rënduara atmosferike departamenti i Garave në Federatën Shqiptare të Futbollit ka njoftuar se do të ketë sërish një ndryshim në kalendarin...
Zhgënjen Bayern Munich, ekipi i Ligës së Tretë e eliminon nga Kupa e Gjermanisë
Klubi bavarez  Bayern Munich është paraqitur shumë dobët në ndeshjen me skudrën e Ligës së Tretë, Saarbrucke. Me një rezultat 2-1 në favor të skuadrës së ligës së tretë, Bayern Munich është eliminuar nga Kupa e Gjermanisë në fazën e...
Një hamburger i kushton shtrenjtë futbollistit në Turqi
Ndodh dhe kështu! Një futbollist mund të pezullohet për shkak të një hamburgeri. Mesfushori francez, Tanguy Ndombele që prej verës së kaluar ndodhet në skuadrën kampione të Turqisë.  Por siç duke eksperienca e tij në futbollin turk nuk po shkon...
Futbollistja irlandeze ironizon fushën e lojës në Shkodër të përmbytur nga shiu
Mbrëmjen e së martës është zhvilluar ndeshja e Ligës së Kombeve për Vajza në stadiumin Loro Boriçi në Shkodër. Kombëtarja shqiptare e femrave në futboll është mundur 0-1 nga Irlanda e Veriut. Loja u zhvillua në kushte të vështira duke...
Australia heq dorë, Arabia Saudite pret Kupën e Botës 2034
Arabia Saudite do të mirëpresë Kupën e Botës për meshkuj 2034 pasi FIFA konfirmoi se oferta e vetme për turneun ishte prej tyre. Kjo erdhi pasi Australia refuzoi ofertën për të organizuar turneun disa orë përpara afatit të fundit të...
Nuk ka dyshime, Messi fiton për herë të 8 “Topin e Artë”
Lionel Messi  ka fituar Topin e 8 të Artë në ceremoninë zyrtare që po zhvillohet në Paris që prej orës 20:30. Ka qenë David Beckham, presidenti i Inter Miami, klubi ku luan ylli argjentinas, ai që i ka dorëzuar Topin...
Sulmohet me sende të forta autobusi i Lyon, trajneri i francezëve mbulohet në gjak
Ndeshja e Ligue 1 mes Olympique Marseille dhe Lyon është shtyrë pasi autobusi i ekipit të Lyon-it u sulmua me sende të forta dhe trajneri Fabio Grosso u mbulua në gjak. Të dy klubet janë rivalë të fortë në futbollin...
Shqipëria shkëlqen në Kampionatin Ballkanik, rrëmben dy medalje ari në boks
Sukseset e Shqipërisë në arenën ndërkombëtare sa vijnë e shtohen. Së fundmi, vendi ynë ka triumfuar në Kampionatin Ballkanik të Boksit, të zhvilluar në Bukuresht, Rumani. Në kompeticion ku merrnin pjesë dhjetra boksierë të talentuar, Shqipëria ka arritur të marrë...
Yllit të Liverpool-it i rrëmbejnë prindërit: Mamaja lihet e lirë, fati i babait s’dihet
Policia në Kolumbi ka vendosur një shpërblim prej 200 milionë pesos (40,000 £/49,000 dollarë) për informacione në lidhje me rrëmbimin e babait të futbollistit Luis Diaz. Prindërit e yllit të Liverpool-it u rrëmbyen pasditen e së shtunës kur automjeti i...
Klubi gjerman përjashton futbollistin, mbështeti Palestinën në Instagram
Ish-futbollisti i Aston Villas, Anwar El Ghazi është përjashtuar nga klubi gjerman Mainz pas postimit të tij tashmë të fshirë në rrjetet sociale pro Palestinës. 28-vjeçari u pezullua në fillim të këtij muaji nga klubi i Bundesligës, i cili 'u...
Shqiptari tërbon serbët me flamurin kuqezi në ndeshjen e UCL, ata e quajnë provokim
Mbrëmjen e kaluar, ekipi serb i Crvena Zvezda u mund nga Rb Leipzig në ndeshjen e grupeve në Champions League. Skuadra e Barak Baharit u mposht në Leipzig me rezultat 3:1 dhe tani do të duhet të kërkojë pikë në...
VIDEO/ Pique bie në “humnerë” teksa po shkonte për të firmosur një fanellë
Gerard Pique teksa ishte në emisionin “Kings League”, një një moment donte të gëzonte një fëmijë, fans i Barcelonës. Gjatë një hapësire publicitare, ai lëvizi nga vendi ku ishte drejt fansit të vogël, për t’i firmosur fanellën e "blaugranës" me...
Çfarë po ndodh? Vuçiç: S’kam fjetur netë të tëra, nuk e di nëse duhet të qaj
Ditën e sotme presidenti i Serbisë ka zhvilluar një takim të rëndësishëm diplomatik.   Ai ka deklaruar se nuk ka bërë gjumë natën duke menduar se si ta nxjerrë Serbinë fituese. Këtë deklaratë e ka bërë para takimit në Beograd me...
‘Plas’ në Korçë! Grushte ndaj presidentit të ‘Skënderbeut’ dhe djalit të tij
Ditën e sotme ndeshja midis Skënderbeut dhe Vllaznisë është shoqëruar me tensione. Mësohet se në tribunën VIP të stadiumit ”Skënderbeu” në Korçë, një person ka sulmuar presidentin e ‘Skënderbeut’, Ardjan Takaj. Fillimisht mes tyre ka pasur nje debat të fortë...
E papritur! Polonia po humb me Moldavinë në shtëpi, Çekia mezi fiton me Ishujt Faroe
Polonia është duke humbur me rezultatin 1-0 ndaj Moldavisë në shtëpi. Goli u shënua nga Nicolaescu në minutën e 26. Pavarësisht përpjekjeve, polakët nuk po gjejnë dot rrugën e rjetës. Ndërkohë, Çekia ka fituar me vështirësi ndaj Ishujve Faroe. Ka...
Trazira te Brazili: Neymar, Vinicius dhe Richarlison organizuan një festë me femra para ndeshjes me Venezuelën
Pak ditë më parë, Neymar u bë baba për herë të dytë. Ai e shijoi vajzën e tij vetëm për disa orë pasi iu bashkua kombëtares braziliane për ndeshjen kualifikuese të Botërorit 2026 kundër Venezuelës. Por ndeshja që u mbyll me rezultatin 1-1 është pasuar...
“Bismilah”, Ronaldo lutet para gjuajtjes së penalltisë ndaj Sllovakisë (Video)
Cristiano Ronaldo mbrëmë ka shënuar dy gola në fitoren 3-2 të Portugalisë ndaj Sllovakisë, duke siguaruar kualifikimin në Kampionatin Evropian “EURO 2024”, i cili zhvillohet në Gjermani. Ajo çfarë mori vëmendjen e kësaj ndeshje ishte lutja e 38-vjeçarit para se...
Asani lë pa fjalë UEFA-n: Goli i tij më i bukuri i raundit?
Jasir Asani, sulmuesi i Kombëtares është idhulli i momentit për shqiptarët anë e mbanë globit. Golat e tij nga distanca po mahnisin jo vetëm shqiptarët, por edhe institucionin më të lartë të futbollit, UEFA-n. Edhe në ndeshjen e sotme kundër...
Shqipëria i mahnit të gjithë, kuqezinjtë fitojnë me 3 gola
Shqipëria ka fituar me rezultatin 3-0 ndeshjen e sotme kundër Çekisë. Kjo ndeshje historike në stadiumin e tejmbushur “Air Albania” dhuroi shumë spektakël dhe emocione. Ishte sulmuesi Jasir Asani ai që shënoi golin e parë në minutën e 9-të duke...
Super goli i Asanit kalon në avantazh Shqipërinë, Çekia me një lojtar më pak
Sapo ka mbaruar pjesa e parë e ndeshjes Shqipëri-Çeki dhe kuqezinjtë janë në avantazh. Kjo jo vetëm për super golin e shënuar nga Jasir Asani por edhe lojtarët. Sulmuesi kuqezi shënoi një gol nga distanca në minutën e 9-të ndërsa...
Ajeti titullar e Berisha në portë, ky është formacioni zyrtar i Shqipërisë
Kur na ndan edhe një orë nga nisja e ndeshjes Shqipëri-Çeki, dy kombëtaret kanë publikuar formacionet zyrtare. Në ndeshjen që starton në orën 20:45, në stadiumin “Air Albania” kuqezinjtë e Silvinjos do rreshtohen 4-3-3. Kështu në portë kemi Berishën, përpara...
Jasir Asani kërcënon çekët: Në Tiranë prisni ferrin, duam të fitojmë
Jasir Asani, sulmuesi i Kombëtares shqiptare është më se gati për ndeshjen e nesërme përballë Çekisë. Sulmuesi që i ka mahnitur të gjithë me paraqitjet e fundit ua ka bërë të qartë çekëve se do të luajnë një sfidë stresuese...
Nesër ndeshja Shqipëri-Çeki, këto janë rrugët që do bllokohen
Ditën e nesërme, në orën 20:45, Shqipëria luan përballë Çekisë, ndeshje e vlefshme për kualifikueset e Euro2024. Kjo ndeshje që do luhet në stadiumin “Air Albania” pritet me entuziazëm të madh nga tifozët e Kombëtares shqiptare, por edhe asaj çeke....
Lautaro Martinez dënohet nga Gjykata e Milanos, pushoi nga puna dadon që po vdiste
Futbollisti i Interit, Lautaro Martinez është dënuar nga Gjykata e Milanos për shkarkimin e paligjshëm të një dadoje 27-vjeçare, kur zbuloi se ajo vuante nga një sëmundje e rëndë që e çoi në vdekjen e saj disa muaj më vonë....
“Kosova është Shqipëri”/ Klubi grek: Të neveritur nga pankarta, do i përjashtojmë
Parulla e hapur mes tifozëve të AEK në ndeshjen kundër Ajaksit në Ligën e Europës, ku shkruhej “Kosova është Shqipëri” ka shkaktuar shumë polemika.  Në fakt, ajo nuk pritej në ndeshjet e klubeve greke, duke marrë në konsideratë qëndrimin e...
Serbët tronditen nga banderola “Kosova është Shqipëri”: Tradhti dhe thikë pas shpine
Në ndeshjen mes AEK dhe Ajax, tifozët shpalosën një banderolë ku shkruhej "Kosova është Shqipëri”. Banderola e cila u shpalos në ndeshjen e Europa League ishte si kundërpërgjigje për ato që janë shpalosur kohët e fundit kundër Kosovës dhe me...
Pas dëmtimit, Broja rikthehet me gol te Chelsea
Armando Broja në rikthimin e tij si titullar te Chelsea ka shënuar një super gol. Sulmuesi i Kombëtares shqiptare ka shënuar në ndeshjen e Chelsea me Fulham e cila u mbyll me rezultatin 0-2 për “Blutë”. Kjo është ndeshja e parë...
Më shumë
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit