JOQ News
2 raste pa kaluar 24 orë! Qytetari blen djathë te Big Market dhe i del i mykur
Gjatë ditës JOQ ALBANIA denoncoi rastin e një emigranteje e cila u shokua kur pa se “croissanti” që bleu në Big Marketin e Vullnet Sinajt ishte i mykur. Pa kaluar as 24 orë nga ky rast, një qytetar ka denoncuar...
Vrasja e Pjetër Kolës në magazinën e drogës në Pukë, shoqërohet një grua nga Berati
Pak ditë më parë në Pukë u vra 44-vjeçari Pjetër Kola me origjinë nga Lezha. Në lidhje me vrasjen e tij së fundmi është shoqëruar një grua nga Berati pasi mendohet se ka dijeni për rrethanat e ngjarjes. Në media...
Banorëve të Bulqizës iu dalin ujërat e zeza para pallatit: Jemi ankuar që 2 javë te Ujësjellësi, askush nuk reagon
Ujërat e zeza që dalin në sipërfaqe pranë zonave të banuara, pallateve, banesave apo edhe rrugëve janë kthyer në një shqetësim të madh për qytetarë të ndryshëm në vend. Në Bulqizë, banorët e një pallati kanë denoncuar në redaksinë tonë...
Denoncim për “Nazmijen” mashkull: Kërkon të flasë me femra, i kërcënon dhe iu kërkon para
Pedofilët, përdhunuesit, abuzuesit, mashtruesit me femrat po shtohen çdo ditë e më shumë. Përveç ngacmimeve e abuzimeve në rrugë, femrat po ngacmohen e mashtrohen edhe në rrjetet sociale. Ka pafund meshkuj manjakë që duke hapur profile false tentojnë të mashtrojnë...
Skënder Brataj i futet tenderave “me kokë”, jep 160 milionë pa garë për GEN-ALB FARMA me ofertë sa 99% e fondit limit
Skënder Brataj duket se i është rifutur përsëri “sportit” të tenderave. Pas një pauze të shkurtër nga denoncimet publike ndaj tenderave të mëparshëm, si duket jetesa është bërë e vështirë për shkak të rritjes së çmimeve dhe ka vendosur të...
Nuk mbante mend shtëpinë e saj, pas publikimit në JOQ familjarët gjejnë vajzën në Tiranë
Më herët gjatë ditës, në JOQ publikuam rastin e një vajze e cila në gjendje të rënduar psikologjike nuk mbante mend shtëpinë e saj. Vajza u gjet nga një qytetare e cila u ofrua ta ndihmonte dhe ta dërgonte në...
Falë punës së “shkëlqyer” të Ogerta Manastirliut, miu shëtit lirshëm në krevatet e Spitalit të Rrëshenit  
Është e pabesueshme, por mjerisht e vërtetë. Një “alamet” miu është fotografuar nga të sëmurët fatkeqë që u ka rënë rasti të përfundojnë në spitalet shqiptare. Ngjarja ka ndodhur paraditen e sotme dhe qytetari ka arritur të shkrepë një ndër...
Armando Duka “hyn në garë” me Veliajn, kush t’i serviloset më shumë “shefit” Rama
Video që do të shikoni më poshtë është vërtetë qesharake. Por përtej kësaj është në fakt një realitet i hidhur që e gjen kudo në Shqipëri. Në çdo profesion, e në çdo vend pune. Nëse ti nuk i servilosesh “shefit”,...
Durrës/ E panë duke u ushqyer tek kazanët e plehrave, vajzat blejnë bukë, byrek dhe kos për burrin e panjohur
Të mësuar me një shoqëri të egër, ku njeriu sheh vetëm vrer për njeriun tjetër, gjeste si ky i sotmi fatkeqësisht konsiderohen tepër të rrallë. Por ja që, ka edhe njerëz të mirë. Sado që "Djalli me emisarët e tij"...
I akuzuari për implikim në vrasjen e vëllezërve Haxhiaj kërkon statusin e ‘të penduarit’: Do rrëfej krime të tmerrshme
Besian Xhixha, 30 vjeç nga Larushku i Krujës bashkë me Enver Divën u arrestuan një vit me parë si pjesë e vrasësve me pagesë të urdhëruar nga Nuredin Dumani dhe Talo Çela, për vrasjen e vëllezërve Haxhia në Durrës. Gjithçka nisi...
‘Çmendet’ 55-vjeçarja në Maliq, rreh kunatën dhe vajzën e saj
Një sherr banal ka ndodhur në Maliq. Një  55-vjeçare kunatën dhe vajzën e saj të mitur. Pas dhunës që ushtroi ndaj tyre, 55-vjeçarja është proceduar penalisht. “Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Maliq referuan materialet në Prokurori dhe...
Shqiptarja me thikë në dorë tmerron fëmijët në një shkollë në Greqi: Do t’ju ha, do t’ju rrah!
Një triller i jashtëzakonshëm u raportua mëngjesin e sotëm në Volos të Greqisë. Një grua me origjinë nga Shqipëria me thikë në dorë, është futur në një shkollë të kësaj zone duke kërcënuar nxënësit. Gruaja, një 42-vjeçare shqiptare, ka qenë...
U rrëzua nga pema, ndërron jetë në spital një burrë në Leskovik
Një ngjarje tragjike është regjistruar pak më parë në Leskovik. Një 70-vjeçar është rrëzuar nga pema dhe ka mbetur i lënduar. Burri u dërgua në spital, por ndërroi jetë në duart e mjekëve. Viktima është shtetasi me iniciale S. T,...
Tallja që po i bëhet popullit/ Qeveria hoqi faturimin mbi 800 kwh, KESH ble 34 MILIONË € energji për muajin Tetor me taksat tona
Edi Rama njoftoi sot heqjen e mbi-faturimit për fashën prej 800 kwh për familjet shqiptare. Vendimi i ardhur para zgjedhjeve lokale la qytetarët të surprizuar nga propaganda e qeverisë. Ky vendim që do të detyronte qytetarët shqiptarë të paguanin mbi...
EKSKLUZIVE/ Kush ia hëngri bukën jetimëve të gjorë të “Zyber Hallullit”?!
Në një audit të fundit të KLSH u konstatua se shteti shqiptar u ka “ngrënë bukën” edhe fëmijëve jetimë. Në raportin e Kontrollit të Lartë të Shtetit u zbardh vjedhja që i kanë bërë pushtetarët sëbashku me hallkat më të...
Detektivja: Tradhtarë janë burrat e martuar dhe biznesmenët mbi 30-vjeç
Detektivja private Shkenda Lili ka rrëfyer në një emision televiziv se ata që tradhtojnë më shumë janë burrat e martuar familjarë dhe biznesmenët. Sipas Lilit burrat që tradhtojnë janë të moshave 35 e lartë. “Më shumë që tradhtojnë janë burrat e martuar....
Pëllumb Salillari “godet” sërish! Merr më shumë se 400 MLN nga Jorgo Goro, garoi i vetëm në tender
Pëllumb Salillarin nuk e ndal askush edhe pse Edi Rama shtrëngohet aq shumë në dalje televizive se po bën shtet dhe nuk pyet për oligarkët. Që nga shfaqja, kur Bledi Çuçi i shkoi në pallatin pa leje, Pëllumb Salillari ka...
Kriza e transportit urban/ Operatorët rekomandojnë si zgjidhje dyfishimin e çmimit të biletës në Tiranë
Kriza transportit urban po detyron operatorët rekomandojnë si zgjidhje dyfishimin e çmimit të biletës në Tiranë. Operatorët ngrenë shqetësimin e mosstabilizimit financiar të sektorit e ndikuar nga rritja e çmimit të naftës dhe rënies së numrit të pasagjerëve Sipas Monitor, kompanitë rekomandojnë...
Prodhohet kur përqafohemi dhe bëjmë seks, hormoni Oksitocina mund të shërojë një zemër të thyer!
Dashuria e vërtetë e sinqertë dhe pa interes mund të shërojë një zemër të thyer. Ky është konkluzioni i fundit pas një studimi. Shkencëtarët në Michigan kanë zbuluar se Oksitocina, e cila prodhohet nga trupi ynë kur ne përqafohemi, bëjmë...
Plagosje në Kavajë/ 17-vjeçari i ngul thikën 25-vjeçarit, godet me sende të forta 16-vjeçarin
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Kavajë. Konkretisht në lagjen nr.5, një 17 vjeçar me iniciale F. S., është konfliktuar me shtetasin T. V., 25 vjeç dhe shtetasin M. Sh., 16 vjeç. Pas konfliktit bëhet e ditur se 17 vjeçari ka goditur...
Lul Morina dhe Pëllumb Salillari nuk arrestohen, pezullohen nga puna policët, që nuk panë pallatet e oligarkëve
Teksa Lul Morina dhe Pëllumb Salillari janë të lirë dhe po shiojnë paratë e shqiptarëve, janë pezulluar për 30 ditë, 4 zyrtarë të policisë tek Komisariatit nr 1. Mësohet se Bujar Mehmeti, Flamur Sula shef i postës policore në Farkë,...
PËRFUNDON BLERJA E SPACECOM: 4iG HYN NË INDUSTRINË GLOBALE TË KOMUNIKIMIT HAPËSINOR
Grupi 4iG është investitori më i madh hungarez në Shqipëri, pas blerjes së kompanive One Telecommunications dhe Albtelecom   Faktet kryesore:   4iG Plc. ('4iG') përfundoi një marrëveshje të re për kushtet e blerjes të paketës së aksioneve të Space...
Sherr në një lokal në Tiranë, vëllezërit rrahin me sende të forta njëri-tjetrin
Një sherr banal është regjistruar sot në Tiranë. Një 33 vjeçar është rrahur në lokal me një 21 vjeçar. Konkretisht shtetasit L. H., 33 vjeç dhe E. H., 21 vjeç të dy me banim në Tiranë janë vëllezër dhe janë konfliktuar fizikisht në një lokal,...
Tiranë/ Zbulohen 6 vajzat që punonin si eskortë, në polici dhe pronarët e banesave me qira
Policia e Tiranës ka arrestuar 6 shtetase të huaja që punonin si eskortë në Tiranë.  Mësohet se është arrestuar Beisi Yusmar Rojas Ruiz, 30 vjeçe, shtetase kolumbiane, për veprën penale “Shfrytëzimi i prostitucionit”. Në pranga kanë rënë gjithashtu, Lismar Maryelis...
Naftë kontrabandë nga Maqedonia e Veriut drejt Dibrës, kapet 40-vjeçari dhe dy shokët e tij
Policia e Dibrës ka arrestuar shtetasin me inicialet A. B., 40 vjeç, si dhe ka proceduar penalisht personin me inicialet F. G., 57 vjeç dhe L. K., 40 vjeç, të tre banues në Peshkopi. Personat në fjalë akuzohen se kanë marrë...
Kina ofron zgjidhjen e lirë për t’u ngrohur/ Të gjithë drejt batanijes elektrike
Pas sanksioneve të vendosura kundrejtë Rusisë, për shkak të luftës në Ukrainë, Europa po përgatitet që të ketë një dimër me krizë energjie. Disa vende të kontinentit të vjetër kanë paralajmëruar qytetarët e vetë, se i pret një dimër i...
Francezët ‘ngrihen në këmbë’, protestojnë kundër çmimeve të larta dhe reformës së pensioneve
Në Francë po zhvillohen protesta në mbarë vendin për rritjen e çmimeve dhe reformës së pensioneve të planifikuar nga presidenti Emmanuel Macron. Protesta ishte tejet masive, ndërsa ishte thirrur nga sindikatat në vend. Sipas DW  protestat kishin në fokus shërbimin urban...
Arrestohen shqiptarët në Australi, skema që përdornin për të mos u kapur
Policia ka vënë gjashtë shqiptarë në Melburn. Mes të prangosurve është dhe një agjent imobiliare, të cilët dyshohet se operonin në disa shtëpi të ndryshme të kultivimit të kanabisit në pronat me qira të Melburnit. Në qershor të vitit të kaluar (7...
Panikosi gjithë shqiptarët/ Zb*thet Rama: Fasha 800KW për familjarët nuk do të hyjë në fuqi në tetor!
Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se çmimi i energjisë nuk do rritet për familjarët nga data 1 tetor. Sipas tij në liqenin e Fierzës ka ndryshime dhe ai shtoi se në rastin më të mirë, mund të plotësojmë 75% të...
Ishte bërë tapë/ 67-vjeçari shqiptar në Itali hyn në krahun e gabuar të rrugës, shkakton akisdent
Një shqiptar në Itali i bërë tapë me nivelin e alkoolit që i kalonte 2 g/l, ka hskaktuar një  akisdent të rëndë. Ngjarja ka, kur në rrethrrotullimin e kryqëzimit me Adriatikun do të kishte marrë në drejtim të gabuar. Shqiptari një 67-vjeçar...
Altin Goxhaj akuzon Çim Pekën për pazare me Erion Veliajn
Në një status të fundit, Avokati Altin Goxhaj akuzon publikisht drejtuesin e Syri Tv Çim Peka për lidhje me Erion Veliajn, që prej vitit 2004. Goxhaj shkruan se në emisionin e tij me temë diskutimi: "Kush janë djemtë e Soros...
Kosovë/ Krijohet fjalori i madh drejtshkrimor me 300.000 faqe, qeveria e Ramës refuzoi bashkëpunimin
Fjalori i madh drejtshkrimor i gjuhës shqipe është i gatshëm për botim. Ky fjalor i madh drejtshkrimor ka më shumë se 300 mijë faqe dhe është një punë e madhe nga Lulëzim Shishani, i cili shprehet se nuk është ndihmuar...
Gazeta gjermane: Shqipëria ka probleme me korrupsionin, drejtësinë e lirinë e shtypit
Gazeta gjermane Die Welt, ka publikuar një artikull ku liston problemet me korrupsionin, drejtësinë e lirinë e shtypit në Shqipëri. Në fillim të shkrimit, shtrohet pyetja nëse Shqipëria me gjithë këto probleme është gati të hyjë në Bashkimin Europian. Sa u përket negociatave, gazeta...
Emigrantja shqiptare shokohet nga blerja në Big Market, produkti i del i mykur
Autoriteti Kombëtar i Ushqimit, ende nuk ka një gjobë të majme për BIG Marketin e Vullnet Sinaj, edhe pse shumë herë ky market tregton produkte të skaduara apo të mykura. Së fundmi në redaksinë e JOQ Albania ka mbërritur një...
Rrëzohet pema në mes të rrugës në Tiranë, zë poshtë makinën
Mëngjesin e sotëm në rrugën “Sami Frashëri” në kryeqytet është rrëzuar një pemë e vjetër duke zënë poshtë një makinë tip “Renault”. Ngjarja ka ndodhur pranë urës së Drejtorisë së Policisë, teksa mund të përfundonte në tragjedi. Nuk dihet nëse...
10 shqiptarë vizitojnë ‘Esko-n’ te Kryqi i Kuq, policia kap njërin prej tyre
Shqiptari 30-vjeçar, Esmin Ferhati, i arrestuar në Greqi i njohur ndryshe si “Esko” kishte një grup me të paktën 10 anëtarë shqiptarë e grekë. “Esko” akuzohet për 5 vepra penale. Ndër të tjera ai akuzohet për rrëmbimin e djalit 17-vjeçar...
Pas ditëve me shi, kushtet atmosferike pritet të përmirësohen
Pas ditëve me shi, java pritet të mbyllet me vranësira duke krijuar mundësi për reshje shiu të pakta. Sipas MeteoAlb, pritet që më të dukshme vranësirat dhe reshjet të jenë gjatë paradites. Pas mesdite parashikohet të ketë përmirësim gradual dhe...
Alarm/ Putin mund të presë kabllot e rrjetit te nëndetëset dhe të lërë Europën pa internet
Ekspertët paralajmërojnë se Vladimir Putin ka fuqinë për të lëvizur drejt një prerje të kabllove nëndetëse në brigjet irlandeze. Siç mund të lexohet në gazetën italiane Il Messaggero, ndër objektivat e mundshëm në pamjet e Moskës janë kabllot nëndetëse në...
43-vjeçarja tregon punën e saj: Burrat paguajnë 1300 dollarë për të më përqafuar
Një grua që pretendon se është terapiste e përqafimeve thotë se ka një listë klientësh që paguajnë deri në 1300 dollarë për përqafimin e saj. Missy Robinson, 43 vjeç, thotë se përqafimi ndihmon në "shërimin e trupit, mendjes dhe shpirtit"...
Një gropë e madhe hapet në asfalt, i moshuari bie me motor brenda
Një burrë është me fat që është gjallë pasi motori i tij ra papritur në një gropë në mes të asfaltit. Motoçiklisti Bhopal Singh Medu ishte duke ecur në rrugën Kothi-Basni të Bhagat, Jodhpur, kur motori i tij i argjendtë...
Uragani në Florida s’kursen as super makinën, McLaren P1 përmbytet në mes të rrugës
Ky është momenti kur një McLaren P1 krejt i ri me vlerë mbi 1 milion dollarë përmbytet nga ujërat e uraganit Ian në Florida. https://twitter.com/insidernewske/status/1575544667223236612?s=46&t=B8T23zS4Y6nDJZBZ9NjCeQ https://twitter.com/grindfacetv_/status/1575333959998717952?s=46&t=B8T23zS4Y6nDJZBZ9NjCeQ Një burrë nga Florida, i quajtur Ernie ka publikuar pamjet e makinës së tij ...
16 gropa gjigante hapen në Turqi brenda pak muajsh, shembet guri gëlqeror
Gjashtëmbëdhjetë gropa gjigante janë hapur në një rajon turk brenda disa muajsh pasi një thatësirë ​​shkaktoi shembjen e gurit gëlqeror. Në media dhe rrjete sociale janë publikuar pamjet e vrimave të mëdha në një fushë në Luginën e Konyas, e...
Gruaja dhuron arkivolin e burrit: E bleva por ai jetoi më shumë sa e kisha parashikuar
Një grua ka vendosur të dhurojë në Facebook, arkivolin që i ka blerë burrit të saj. Gruaja në fjalë, në postimin e saj në Facebook ka shkruar: Jam duke dhuruar një arkivol krejt të ri.  E bleva për burrin tim, por...
Qytetarit i përplasin makinën, denoncon rastin dhe gjobitet me 150 mijë lekë për largim nga vendngjarja
Në Shqipërinë tonë të vogël çdo ditë përballemi me situata që na bëjnë të mendojmë se disa gjëra nuk shkojnë ashtu siç duhet. Dyshimet se kush ishte gabim e kush kishte të drejtë na shoqërojnë në çdo moment. Një qytetar është...
Gjimnazi i Babrrusë në rikonstruksion, nxënësit ecin deri në 12 km për të shkuar në shkollën “Bajram Curri”
Vitin e ardhshëm në vendin tonë do të mbahen zgjedhjet vendore. Këto zgjedhje duket se i kanë vënë në lëvizje kryetarët e bashkive që për 4 vite nuk bënë asgjë për qytetarët e tyre. Njëri prej këtyre kryetarëve është edhe...
Pasi përdori jetimët e “Zyber Hallullit” për foto, Ogerta Manstirliu i “heq bukën nga goja” duke i kequshqyer
Ogerta Manastirliu, ministrja aktuale e shëndetësisë, që një Zot e di se përse është ende në këtë post, duhet të ishte arrestuar kohë më parë për një sërë skandalesh në shëndetësi. Që nga abuzimet seksuale që ndodhnin me pacientet femra...
Durrsakëve iu shpërthejnë fekalet në rrugë, Emirjana Sako bën sehir prej dy javësh
Në një kohë që kryebashkiakja e Durrësit, Emirjana Sako zhvat buxhetin e shtetit me tendera të dyshimtë, në lagjen nr.8 të qytetit që ajo drejton fekalet e ujërave të zeza kanë dalë në rrugë. Një qytetar ka denoncuar në redaksinë...
Vodhi telefonin në furgonin e hapur, pas videos në JOQ hajduti pendohet dhe ia kthen të zotit
Ditën e djeshme JOQ ALBANIA denoncoi rastin e një vjedhjeje në Elbasan. Qytetari që iu drejtua redaksisë tonë për këtë denoncim, tregoi se në një moment që kishte harruar furgonin e punës hapur dikush i kishte vjedhur telefonin. Në pamjet...
Elektricistët e Ballukut s’duken askund, burrat në Rrajcë ngjiten në majë të shtyllës për të lidhur dritat
Edhe pse jemi në vitin 2022 problemet e shqiptarëve me energjinë elektrike nuk kanë marrë ende fund. Me ardhjen e dimrit këto probleme shtohen edhe më tepër, pasi era e fortë dhe stuhitë e shiut dëmtojnë telat dhe shtyllat e...
Katastrofë mjedisore në Koman, liqeni mbushet plot me mbeturina
Liqeni i Komanit është një atraksion turistik që tërheq shumë turistë vendas por edhe të huaj. Pavarësisht bukurisë natyrore që ofron, ky liqen është lënë në harresë nga pushteti vendor. Prej kohësh, JOQ ALBANIA ka publikuar ndotjen masive që i...
Vazhdon tallja e Ramës me shqiptarët, ngrihet përsëri çmimi i naftës
Më 24 shtator në Amerikë çmimi i naftës ra ndjeshëm dhe kapi vlerën që ka pasur përpara se të niste lufta Rusi-Ukrainë. E ndonëse në Amerikë çmimi u ul, në Shqipëri çmimi i këtij karburanti mbeti i pandryshuar dhe i...
Veliaj sjell Mesjetën në Tiranë, rrugët plot me gropa e pellgje uji
Rrugët e Tiranës janë në gjendje të mjerueshme e kjo gjë vërtetohet çdo ditë e më shumë nga denoncimet e vetë qytetarëve. Jo vetëm në periferi, por edhe në në lagjet pranë Tiranës rrugët janë katastrofë. Cilësia e rrugëve lë...
U shua nga jeta në moshën 96-vjeçare, zbulohet arsyeja e vdekjes së mbretëreshës Elizabeth
Mbretëresha Elizabeth II, monarkja më jetëgjatë në historinë britanike, ndërroi jetë në moshën 96-vjeçare. Lajmi i trishtë u konfirmua përmes një deklarate zyrtare nga Pallati Buckingham. Me vdekjen e saj, djali i saj i madh Charles, do të udhëheqë vendin si Mbreti...
Vranë shqiptarin me thikë para 1 viti, shpallen fajtorë dy autorët
Një 21-vjeçar shqiptar u qëllua për vdekje me thikë në Londër më 25 mars 2021. Viktima u identifikua si Renato Geci, teksa asokohe për krimin u arrestuan një 31-vjeçar dhe një grua, që akuzoheshin se ndihmuan autorin e krimit. Ndërkohë...
Arrestohet 23-vjeçari, shpërndante kokainë në qendrën e tatuazheve në Bllok
Ditën e sotme, janë vënë në pranga dy persona për prodhim dhe shitje narkotikësh të raportuar nga policia bashkiake e kryeqytetit. Mësohet se me finalizimin e operacionit të koduar policor “Tattoo” u vunë nën pranga qytetarët me iniciale A. B.,...
Aksident tek ‘Rruga e Dibrës”, autobusi përplas rëndë një person me biçikletë
Një aksident i rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në rrugën e Dibrës në Tiranë. Mësohet se një autobus ka përplasur rëndë një person me biçikletë. Sipas qytetarit i cili na shkruan pranë redaksisë së JOQ Albania dhe që...
Ish-i i aktorit turk nga Shqipëria rrëzohet në mes të studios, përfundon me këmbë përpjetë
Diletta Leotta, është një gazetare sportive mjaft e njohur e cila shpesh herë vihet në qendër të vëmendjes së mediave rozë italiane. Së fundmi ajo është përballur me një incident të sikletshëm të cilën e ka vendosur në krye të...
Shoferi humb kontrollin e makinës dhe përfundon në kanal në Gjirokastër, një i plagosur
Një aksident i rëndë është regjistruar sot në rrugën nacionale Gjirokastër-Tepelenë pranë fshatit Picar. Shoferi i një makine tip “Benz 250” ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga duke përfunduar ne kanal. Për pasojë ka mbetur i plagosur vetëm...
Mbretëresha e Danimarkës u heq 4 nipërve titujt dhe detyrat mbretërorë, mësoni arsyet
Mbretëresha e Danimarkës ka marrë një vendim të papritur për 4 nipërit e saj. Mësohet se Margaret II u ka hequr titujt dhe detyrat mbretëror katër prej nipërve të saj. Këta të fundit janë fëmijët e princit Joachim, djalit të...
Aleksia, vajza e ministrit Niko Peleshi shkon në Spanjë me studime, studentët shqiptarë mezi shtyjnë muajin
Aleksia, vajza e ministrit të Mbrojtjes Niko Peleshi duket se ka shkuar me studime në Andorra. Ajo ka ekspozuar linjat në disa foto të publikuara në Instagramin e saj. E bija e ministrit ka privilegjin të studiojë në universitetet më...
Familja po e kërkonte, 21-vjeçarja shqiptare: Ika të bashkëjetojë me të dashurin
Para pak ditësh një shqiptare nga Prizreni ishte shpallur e zhdukur nga familjarët e saj. 21-vjeçarja nga Kosova tashmë është gjetur dhe ka dhënë dëshminë e saj në polici. Në deklaratën e saj, vajza ka dëshmuar se është larguar me...
Vrasja dhe zhdukja e Jan Prengës, dënohet me burgim të përjetshëm kopshtari i kompleksit “Golden”
GJKKO ka dënuar me burgim të përjetshëm Festim Bexhdilin, kopshtarin e kompleksit ‘Golden’ në Shijak, i cili akuzohet për rrëmbimin, vrasjen dhe zhdukjen e trupit të Jan Prengës, në janar të vitit 2020. Sipas trupës gjykuese Festim Bexhdili, e di...
Ka humbur gjurmët që nga muaji mars i këtij viti, ky është shqiptari që u zhduk në Ekuador
Zhdukja e shqiptarit Shenasi Loha ka sjellë një reagim të gazetarit Artan hoxha i cili ka zbardhur detaje të reja lidhur me rastin në fjalë. Për një emision televiziv Hoxha tha se Loha ka qenë fillimisht në Ekuador ku mund...
Edi Rama thotë se i ka marrë disa metra katrorë një oligarku, por nuk tregon emrin! Pse nuk arrestohet?
Kryeministri Edi Rama ka njoftuar vendimin se janë sekuestruar 4 mijë e 646 metra katrorë të një kulle në mes të Tiranës. Përmes një video-mesazhi në Facebook, Rama thotë se katet e ndërtuara pa leje i kanë kaluar shtetit dhe...
Dibër/ E mitura tenton vetëvrasjen, babai dhunonte atë dhe nënën
Një burrë 42-vjeçar është arrestuar në Dibër, pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes së tij dhe vajzës së mitur. Kjo e fundit ka tentuar më pas vetëvrasjen, duke konsumuar mbidozë medikamentesh mjekësore. Njoftimi i policisë: Ushtroi dhunë...
Arrestohet në Fier 40 vjeçari shkodran/ Po pastronte para, u kap me 44 mijë paund e 3 mijë euro
Policia e Fierit ka sekuestruar 44 mijë paund dhe 3 mijë euro. Kjo shumë parash dyshohet se është gjetur në mjetin e një 40-vjeçari i identifikuar si Rezart Balesi, banues në Shkodër, që akuzohet për veprën penale "Pastrimi i produkteve...
Policia e Lushnjes shpall në kërkim të riun për vrasje në tentativë, ai kishte vdekur tre ditë më parë
Dorian Shurdhi është i riu që akuzohet se ka plagosur Kujtim Metën, në Lushnje, pak muaj më parë. Ai u shpall në kërkim nga policia e Lushnjes ditën e djeshme, pasi vetëm dje u arrit të identifikohej. Por blutë e...
Refugjatja ukrainase pasi ndau të dashurin nga gruaja: Ai më la se nuk kisha para
Pak muaj më parë, britaniku Tony Garnett mori vëmendjen e mediave vendase dhe jo vetëm, për shkak të historisë së dashurisë që ai nisi me një refugjate ukrainase, të cilën e mikpriti në shtëpi. Kjo romancë e re e çoi...
Vdiq tek dhoma e hotelit të tij/ Pas divorcit me gruan Marku u bë tapë dhe ndezi cigare, e zuri gjumi dhe u dogj në krevat
Sot u gjet pa shenja jete në një nga dhomat e hotelit në pronësi të tij në Divjakë, shtetasi Llambri Marku 60 vjeç. Ngjarja ka ndodhur dje, por u konstatua sot. Tragjedia dyshohet se ka ndodhur pasi i ndjeri kishte...
“Çmenden” qytetarët e Floridas/ Shkojnë për not në mes të uraganit të shkallës së 5-të
Shteti i Floridës është goditur nga uragani Ian, që është klasifikuar tashmë si një stuhi e kategorisë së pestë dhe po lëviz me një shpejtësi prej 250 kilometrash në orë. Shumë biznese në Florida janë mbyllur dhe zyrtarët urdhëruan 2.5...
Kunata akuzon nusen e vëllait: I jep vajzës mish pule me hormone, i është rritur gjoksi që 9 vjeç
Një nënë australiane ka ndarë situatën në të cilën gjendet në internet, pasi kunata e fajëson për rritjen e gjoksit të vajzës së saj 9-vjeçare. Rachel, nga Adelaide, tha për Kidspot se ishte e tronditur për akuzën, pasi kunata e...
Zjarr brenda dhomës së hotelit në Divjakë, asfiksohet dhe digjet pronari
Një ngjarje e rëndë është regjistruar mbrëmë në Divjakë, ndërsa është konstatuar sot. Dje në këtë zonë është përfshirë nga zjarri një nga dhomat e një hoteli. Si pasojë e flakëve ka ndërruar jetë pronari i hotelit, 60-vjeçari Llambri Marku i cili...
Kriminelët dhe pronarët e kullave pa leje lëvizin pa u ndëshkuar nga ligji, policia kap bariun në Devoll dhe i sekuestron delet
Policia Devoll ka finalizuar me sukses operacionin e saj policor, teksa ka arrestuar një bari me 45 krerë bagëti kontrabandë. Sipas policisë, gjatë bastisjes së stanit të bariut nga Devolli, janë gjetur 45 dele, të cilat dyshohet se i ka...
Aksidenti në Vorë/ Qytetari: Ambulanca u vonua 45 minuta, të plagosurit i derguan kalimtarët në spital por mjeku nuk i ndihmoi
Para dy ditësh është regjistruar një aksident me dy të plagosur. Ngjarja raportohet nga një qytetar për JOQ i cili shkruan se aksidenti ka ndodhur rreth orës 06:52  në aksin rrugor Tiranë-Durrës, konkretisht në vendin e quajtur Muçaj Vorë. Qytetari shkruan se...
Emigranti shqiptar bie nga skelat në një kantier ndërtimi në Maltë, dërgohet në gjendje të rëndë në spital
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në  një kantier ndërtimi në Maltë. Një emigrant shqiptar ka rënë nga skelat duke u plagosur rëndë. Mediat malteze shkruajnë se shqiptari është një 46-vjeçar. Shqiptari ka marrë lëndimet të shumta në trup, e për pasojë...
Tragjedi në Irlandë, refugjatja 8 vjeçare ukrainase goditet 75 herë me thikë
Një ngjarje horror ka ndodhur në Irlandë. Një refugjate 8 vjeçare ukrainase është goditur 75 herë me thikë Vajza së bashku me familjen e saj ishte larguar nga Ukraina në Irlandë si pasojë e luftës me Rusinë. E mitura u gjet...
Edi Rama: Satelitët do shmangin ndërtimet pa leje, do pasohen nga dronët e armatosur!
Edi Rama sot ka firmosur me kompaninë e huaj, që dyshohet se do ngrejë satelitët e shumëpërfolur Albania 1 dhe Albania 2. 7 miliardë lekë do marrë kompania për ngritjen e këtyre dy satelitëve. Sipas Ramës, satelitët do të “luftojnë”...
Edona Bilali: Partia Socialiste, nuk do të vinte kurrë interesin e qytetarëve, para interesit partiak
Edona Bilali është Donika e radhës e Skëndërbeut, Edi Rama. Në çdo dalje publike, ajo nuk i lë mangët furçat, për të arritur pak më shumë në Partinë Socialiste. Pak ditë më parë, ajo quajti ‘llum i partisë’, disa nga...
Makina përplaset me motorin në Roskovec, humb jetën një person
Një aksident tragjik është regjistruar në fshatin Kurjan të Roskovecit. Mësohet se në këtë vend një makinë është përplasur me një motor. Për pasojë ka humbur jetën një person rreth 80-vjeç i identifikuar si Irfan Caushi. Fier / Informacion paraprak Sot, rreth orës...
Kryeministrja e Italisë: Do kalojmë ligjin anti-Soros në Parlament
Kryeministrja e Italisë Giorgia Meloni është udhëheqësja e parë femër e Italisë dhe për herë të parë që nga Lufta e Dytë Botërore vendi do të ketë një lider të ekstremit të djathtë. Giorgia Meloni mbështet sanksionet perëndimore ndaj Rusisë dhe...
PAMJE TË FRIKSHME NGA URAGANI KATASTROFIK NË FLORIDA!
Uragani i fuqishëm Ian goditi Floridan të mërkurën me erëra shumë të forta dhe shira të rrëmbyeshëm që kanë shkaktuar tashmë përmbytje "katastrofike" dhe ndërprerje të energjisë në zona të mëdha të shtetit. Pak më larg nga shtegu i ciklonit, pranë arkipelagut Keys, kushtet e...
Shkencëtarët ngrenë alarmin: Shpërthimet në Nord Stream rrezik i madh natyror
Nord Stream 2, i cili kishte për qëllim të rriste rrjedhën e gazit nga Rusia në Gjermani, që përmbante 300 milion metra kub gaz kur Berlini ndaloi procesin e certifikimit pak para se Rusia të pushtonte Ukrainën. “Ka potencialin të...
E trishtë! Ndahet nga jeta reperi i njohur, autor i “Gangsta’s Paradise”
Reperi Coolio ka ndërruar jetë të mërkurën në moshën 59-vjeçare. Reperi i famshëm për këngën e tij 'Gangsta's Paradise' vdiq në shtëpinë e një mikut të tij. Menaxheri i tij për një kohë të gjatë, Jarez Posey, konfirmoi vdekjen e tij....
Të gjithë e thërrisnin “Esko”/ Shqiptari ‘pushtoi’ kampusin universitar në Greqi, rekrutonte studentë për trafikantë
Miti që ai kishte ndërtuar gjatë pesë viteve të fundit, rreth emrit të tij "Esko", e lejoi atë të rekrutonte dhe të kontrollonte të rinjtë e kampusit universitar në Athinë. E kemi fjalën për shqiptarin Esmin Ferhati, i cili u qëllua...
Biznesmeni kënaq punonjësit e tij: Do punoni vetëm 4 ditë në javë, rroga nuk iu ndryshon!
4 ditë punë në javë, ka sjellë kënaqësi më të lartë të stafit dhe asnjë rënie të produktivitetit, thotë një punëdhënës australian që pohoi se nuk kishte më shanse që t'i detyronte punonjësit e tij të punon 5 apo 6...
Shqiptari në Angli kapet duke rritur kanabis: Jam në borxhe, kam djalin e sëmurë në Shqipëri
Një shtetas shqiptar është kapur duke rritur kanabis me vlerë dhjetëra mijëra paund në një banesë në Derby, Angli. Arrestimi i shqiptarit erdhi pasi oficerët e policisë kishin nuhatur erën e drogës që vinte nga shtëpia e tij. Kur policia...
Përplasen dy avionë pasagjerësh në aeroportin Heathrow, Angli
Dy avionë janë përplasur në pistën e aeroportit Heathrow, Angli. Një avion i Icelandair dhe një avion i Korean Air mësohet se janë përplasur në aeroport rreth orës 20:00 të së mërkurës. Në media raportohet se përplasja e avionëve nuk...
27-vjeçarja: I dashuri im paguan për gjithçka, unë jam një ‘investim’
Një vajzë nga Londra thotë se i dashuri i saj paguan për gjithçka në lidhjen e tyre pasi ai e quan atë një ‘investim’. Hannah Chan, 27 vjeç, ka thënë se e lejon të dashurin e saj Ed Reay, 22...
Avioni i EasyJet goditet nga rrufeja, ishte nisur nga Milano
Një avion i EasyJet u detyrua të bëjë një ulje emergjente pasi u godit nga rrufeja. Avioni që ishte nisur nga Milano nuk ishte në gjendje të arrinte në Napoli pasi rrufeja goditi krahun e tij. Rajoni i Campania-s në...
Pamje të frikshme në Florida! Uragani “Ian” shkatërron gjithçka, peshkaqenët dalin në rrugë
Uragani Ian, një stuhi e fuqishme e kategorisë katër, po sjell përmbytje të mëdha, erëra të forta dhe stuhi në brigjet e Floridës. https://twitter.com/ywnreporter/status/1575223910752129025?s=46&t=oLZXhXWDECSa6AH6NhG1xQ Guvernatori i Floridës, Ron DeSantis ka paralajmëruar njerëzit që të përgatiten për disa ditë tepër të...
Alketa Vejsiu futet kundravajtje dhe bllokon rrugën në Tiranë, përdor dhe telefonin
Në Shqipëri për fat të keq zbatimi i ligjit është një ndër problemet më të mëdha që egziston. Sidomos kur ligjin e shpërfillin personazhet publikë, ata që duhet të japin shëmbull para të gjithëve, situata rëndohet akoma më tej. Por...
Ora “Rolex” identifikoi trupin e tij, detaje nga ekzekutimi i Brilant Martinajt dhe shokëve të tij
Në korrik të këtij viti, vendi ynë u trondit nga një atentat i trefishtë ku mbetën të vrarë Brilant Martinaj, Besmir Hoxha dhe Dikler Vata. Ky atentat i cili dyshohet se kishte si shënjestër Martinajn ndodhi në mes të ditës...
Dy javë sorollatje për bonusin e bebes, babai: Na thonë s’ka fonde, Veliaj mos të na mashtrojë me pampersa
Kryebashkiaku Erion Veliaj, në vitin 2016 premtoi se të të gjithë  fëmijët që do të lindin në Tiranë do të pajisen me një bonus në formë çeku. Sipas tij çdo fëmije që do të lindë në kryeqytet do t’i hapet...
Veliaj shpall fitues Karamuçën e Vorës për Liqenin e Tiranës, ofroi sa 96% e fondit limit
Duket se Liqeni Artificial i Tiranës paska nevojë për rrugë të reja që të kalojnë këmbësorët për shëtitje. Natyrisht kjo do të thotë se do të prishet edhe ai pak gjelbërim egzistues i mbetur dhe do të shtrohet beton për...
Dalin pamjet e vrasjes së Pjerin Xhuvanit në Elbasan, militantët ndalin makinat dhe përplasen
Janë publikuar për herë të parë pamjet e vrasjes së Pjerin Xhuvanit, pak ditë para zgjedhjeve të 25 prillit. Xhuvani u vra më 21 prill 2021 në lagjen ‘5 Maji’ në Elbasan pas një përplasjeje mes militantëve të partisë Demokratike...
Rrugët e Tiranës po shkatërrojnë makinat, qytetari çan 3 goma gjatë një 1 muaji
Miliona euro nga taksat e shqiptarëve iu jepen oligarkëve për tendera për rregullimin dhe mirëmbajtjen e rrugëve. Por se ku shkojnë këto para askush nuk e di pasi gjendja e rrugëve është katatstrofale. Denoncimet e shqiptarëve për cilësinë e rrugëve...
Mamaja denoncon jetimoren e Sarandës: Me djalin kanë abuzuar seksualisht, vajzat i rrihnin
Ditën e sotme dy punonjëse të jetimores “Vangjel Pulla” në Sarandë janë proceduar penalisht pasi mamaja e 3 fëmijëve i ka denoncuar për keqtrajtimin e tyre. Mamaja e 3 fëmijëve gjatë një emisioni televiziv ka deklaruar se djali i saj...
Shqiptarët iu kthehen sobave të drurit, rritet interesi dhe çmimi i tyre
Paralajmërimet e qeverisë për rritjen e çmimit të energjisë elektrike po i shtyjnë shqiptarët drejt alternativave të tjera për ngrohje dhe gatim gjatë dimrit. Tregtarët shprehen se gjatë kësaj kohe është rritur shumë interesi i shqiptarëve për sobat me dru,...
U dogj në magazinën ku punonte si roje, ndërron jetë 57-vjeçari në Sarandë
Ka humbur jetën 57 vjeçari Ilirian Xhani i cili mbrëmjen e kaluar pësoi djegie të shkallës së tretë pasi magazina ku ai punonte si roje u përfshi nga flakët. 57-vjeçari nuk ka mundur t’i mbijetojë plagëve të marra nga djegia e...
Shqiptarët braktisin Greqinë, kultivuesit e ullinjve në hall: Na mungojnë punëtorët, kanë ikur në Gjermani e Britani
Shqiptarët po braktisin punën në Greqi për të shkuar drejt vendeve të tjera të Evropës dhe Britanisë. Sipas mediave greke, kultivuesit e ullinjve janë në hall të madh këto kohë pasi rrezikojnë të mos mbledhin prodhimet e tyre për shkak...
Më shumë
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit