Ofron JOQ
Lexon Populli
Të Fundit
Lexon Populli
Më shumë
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Veç e jona
Çudirat e Veliajt/ Jep 450 milionë lekë tender për makina me qira, do i përdorë vetëm tre vjet por do paguajë njësoj sikur t’i ketë blerë
Tenderat abuzivë të Erion Veliajt për habi nuk hetohen asnjëherë nga SPAK. Krijohet përshtypja sikur Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka ndonjë marrëveshje të fshehtë me Veliajn për të mos ta marrë nën akuzë. E tillë...
“Plas” dhuna në Tiranë/ Taksisti rrihet me grushte me të moshuarin
Duket se dhuna në Shqipëri ka “plasur” rëndshëm kohët e fundit. Por ajo që bën më shumë habi është fakti se policia duket se nuk gjendet asnjëherë atëherë kur duhet. Pasditen e sotme një tjetër episod i rëndë dhune është...
“Ik se ti q*va r*bt”/ Sherr i madh në Tiranë, dy grupe të rinjsh “fut e bjer” në Astir
Nuk kanë fund episodet e dhunshme në Shqipëri. Një tjetër ngjarje e rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në zonën e njohur si “Astiri” në Tiranë. Një qytetar ka filmuar pamjet e dhunshme ku shikohet se si dy grupe...
Evis “qethësi” i fali 11 MLN €/ Ku po i çojnë lekët e shqiptarëve hajdutët e Jugut Milo e Lenc Gjikuria?!
Të gjithë e mbajmë mend tenderin e famshëm për rekonstruksionin e rrugës  Maliq-Lozhan i Ri-Strelcë, për të cilin Autoriteti Rrugor Shqiptar me urdhër të Ervis Berberit i qethi 11 milionë euro fond.  Përveç kësaj kostoje të lartë, ky tender u...
Pasi “krasiti” xhepat e qytetarëve/ Veliaj shpenzon 400 MLN LEKË për krasitje pemësh
Pas luftës dhe shkeljeve të shumta që bëri për “Pyllin Orbital” 3 miliardë lekësh, Erion Veliaj po bën të tjera shpenzime për propagandën me pemë. Në fakt ne e kemi cilësuar dhe herë të tjera që plani i pyllit orbital...