Pas protestës reporterja e JOQ Albania përfundon në spital

Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 12.03.2022, 01:18

Që qeveria e Edi Ramës nuk e ka “qejf” JOQ Albania dihej prej kohësh. Kjo pasi media jonë i nxjerr të “palarat” sheshit. Por, që Policia e Shtetit e cila supozohet se duhet të mbrojë dhe respektojë qytetarët, të urdhërohet për të dhunuar stafin është e paimagjinueshme.

Dita-ditës policia humb terren nga misioni i saj. Jo vetëm që nuk i mbron dhe respekton qytetarët, por është kundër tyre duke i dhunuar, shantazhuar dhe injoruar ata.

Reporterja e JOQ Albania ka përfunduar në spital, pasi efektivët e Policisë së Shtëtit e goditën me grushte dhe shkelma, teksa ajo ishte në krye të detyrës në protestën para Kryeministrisë për rritjen e çmimit të naftës dhe produkteve të konsumit.

Kujtojmë se pak para se reporterja të dhunohej, edhe operatori i JOQ i cili ishte po ashtu gjatë kryerjes së detyrës u sulmua nga një civil.

“Pas pamjeve live qe keni ndjekur, Flm per shqetesimin tuaj me sms. Sipas grafive qe me bene, rezulton se kam pesuar shembje nga grushtat dhe shkelmat e policeve. Stafi i spitalit te traumes u kujdes menjehere per mua dhe gjendja ime eshte mire. Falenderoj policine per kete frymezim qe po me jep! Te gjitha pamjet jane te dy rasteve ku policia me ka goditur, nuk kam qene duke bere asnje lloj veprimi antikushtetues.Heren e pare me nje goditje ne kraheror. Heren e dyte me gjuajten shkelma kembeve kur po kujdesesha te merrja nje vajze perdore qe po e shtypnin turma e policeve. Neser ne oren 11:00, do te jem serish ne krye te detyres sime!”-u shpreh reporterja e JOQ Albania.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit