JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Vrasja në Batllavë, del raporti zyrtar i policisë
Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 19/10/2021 9:30

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Policia e Kosovës ka dal me raport për vrasjen e djeshme në Batllavë të Podujevës, ku mbeti i vrarë një 48-vjeçar me inicialet G.B.

Nga i dyshuari thuhet se është sekuestruar një pistoletë e cila dyshohet se ishte përdorur në këtë rast, derisa i dyshuari është dërguar në mbajtje.

“Fsh. Batllavë, Podujevë 18.10.2021 – 08:16. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar për shkak se me armë zjarri kishte privuar nga jeta viktimën mashkull kosovar. Në vendin e ngjarjes përveç njësive relevante të policisë ka dalë ekipi mjekësor i ndihmës së shpejtë urgjente dhe nga mjeku është konstatuar vdekja e viktimës.

Nga i dyshuari është sekuestruar një pistoletë e cila dyshohet se ishte përdorë në rast. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje për 48 orë, kurse trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion. Rasti vazhdon të hetohet”, thuhet në raport.