DENONCIMI/ Ledjana e ‘Përputhen’ dështon në ‘Giveaway’, premton 10k followersa dhe i blen fake! Ikin për tre ditë

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 11.08.2021, 10:57

Ledjana Prenga, është një nga ish-konkurrentet më të njohura të Përputhen, e cila ka tërhequr shumë vëmendje në lidhjen e komplikuar me personazhin Mevlan Shaba. Që të dy ata, ishin në qendër të mediave në kohën kur nuk vendosnin dot për dashurinë e të dyve. Mirëpo, pas daljes nga Përputhen, Ledjana dhe Mevlani, as nuk i flasin njëri-tjetrit, por shikojnë ‘karrierën’ e tyre.

Mevlani i është përkushtuar muzikës, ndërsa Ledjana duket se po përpiqet të fitojë para me “Giveaway” në Instagram. Mirëpo, në “Giveaway-n” e fundit, Ledjanës, nuk i paskan shkuar gjërat mirë dhe ka vendosur që të bëjë ndonjë “marifet”.

Një biznes, i cili ishte në listën e faqeve që duheshin ndjekur për t’u bërë pjesë e lojës, ka denoncuar së fundmi Ledjanën në redaksinë e JOQ ALBANIA. Përfaqësuesja e biznesit është shprehur se në një moment, faqes së saj i erdhën në një kohë shumë të shkurtër rreth 5000 ndjekës fake. Këtë ia kishte komunikuar Ledjanës dhe ajo e kishte pranuar, por i kishte premtuar që do rregullohej. Ndërkohë, nga “Giveaway” ishte premtuar që bizneset do të përfitonin 10 mijë ndjekës, ndërsa denoncuesja shprehet se ka marrë vetëm 700 'followersa' reale, aktivë.

Pas mbarimit të “Giveaway-t”, faqja që ka denoncuar nuk merr asnjë përgjigje nga Ledjana.

Denoncimi i plotë:

Pershendetje JOQ Para dy jave un kam marr pjes te nje Giveaway qe beri njera nga ish personazhet e perputhen Ledjana Prenga, ajo na premtoi qe do marrim 10K follow dhe do paguanin nga 200€, e bera pagesen une, kam dhe letren nga western union, shume ne rregull deri ktu, pas nje jave qe kishte filluar loja, mua me vin diku te 5000 follow fake adresa, kontaktova me te personalisht dhe me tha kam paguar dike qe te bej sponsor jo per te ble follow, dhe sikur nuk di gje fare per ato adresa fake, dhe tha qe do e rregulloj ajo para se te mbyllej loja, dhe tha do te na vijn 10000 follow, ata follow fake kan ikur per 3-4 dit te gjith, tani pasi mbaroj loja nuk pergjigjet me fare, pra ky ishte mashtrim per te marr lek, dhe per kete kam fakte te gjitha bisedat me te. Iken per tre dite ata fake, 700 erdhen real.

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit