Bebe Rexha flet për raportet e acaruara të këngëtareve shqiptare me famë botërore

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 10.05.2021, 17:32

Në një intervistë për tabloidin britanik The Sun, këngëtarja shqiptare me famë botërore Bebe Rexha promovoi albumin e saj të dytë , “Better Mistakes”, i cili u publikua me 7 maj.

Këngëtarja ishte me shpresë se do të ndodhte një bashkëpunim me Dua Lipën Rita Orën dhe Ava Max, mirëpo nuk u realizua. Sipas medias, Rexha nënkuptoi arsyen e mos realizimit të projektit muzikor për shkak të grindjes së pretenduar të Ritës dhe Duas.

“Unë kam provuar vërtetë. Unë nuk e di se çfarë po ndodh vërtetë atje ose çfarë drame është. Unë jam përpjekur të jem gjithmonë paqeruajtëse dhe t’i sjell vajzat së bashku. Me të vërtetë do të doja të bëja diçka së bashku por nuk jam e sigurt që kjo do të ndodhë ndonjëherë. Dhe nuk do të them më shumë për këtë “.

Ajo vazhdoi, “Është e çuditshme sepse unë e di se si është të jesh vajzë dhe nganjëherë ne mund të bëhemi vërtet konkurruese. Unë nuk jam duke folur për mua, Dua, Rita dhe Ava, unë jam vetëm duke folur për femrat në përgjithësi”, tha Bebe.

The Sun fillimisht postoi intervistën me titullin: “Grindja e Rita Orës dhe Dua Lipës nuk do të mbarojë kurrsesi edhe pse u përpoqa të ndihmoj, zbulon Bebe Rexha” dhe ajo nuk ishte e kënaqur me mënyrën se si botimi i dha fjalët dhe përmes Twitter shprehu pakënaqësinë e saj.

“Një tabloid në Mbretërinë e Bashkuar po krijon një histori të tmerrshme në lidhje me miqtë dhe vajzat që unë i admiroj,” shkroi ajo, duke shtuar: “Është e tmerrshme se si i vini femrat kundër njëra-tjetrës veçanërisht ata që unë e di se janë njerëz të mirë !!! !!! thashethemet janë dashakeqe”, përfundoi Bebe.

Në harkun prej 10 orësh, cicërima e këngëtares tërhoqi vëmendjen e shumë personave dhe grumbulloi më shumë se 5,600 pëlqime dhe shumë përgjigje nga fansat që ishin në krah të saj.

Pas statusit, The Sun ka ndryshuar titullin në “Bebe Rexha pranon se ka qarë gjithë natën pasi humbi në Grammy të vitit 2019 për hitin Meant To Be”.

Facebook

Twitter

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit