“T’duket vetja King, po je P****!” Escobars degjeneron Noizyn në DISS-in e ri

Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 05.04.2021, 00:06

Mesa duket reperi Escobars i është rikthyer lojës fuqishëm me një DISS lyrical “dethrone” për reperin e konsideruar si ikonën e adoleshentëve të 9-vjeçares, Noizyn.

I ftuar në emisionin e Meriton Mjekiqit, me një tekst thumbues i ka vënë në dukje Rigels Rajkut se është mosmirënjohës, duke theksuar se ai ka qenë nder të parët që e ka mbështetur atë, por që ky i fundit e ka hedhur poshtë duke e larguar nga OTR. Në DISS-in kundër tij, ai i thotë se “I duket vetja King, por në fakt ësht P***”.

Videoja e DISS-it është bërë Report dhe është fshirë nga Instagrami i emisionit të Meriton Mjekiqit nga stafi i Noizyt për Hate Speech. Siç duket reperi s’e ka përballuar dot tekstin lyrical me sharje kundër tij dhe i ka rënë shkurt.

Gjatë intervistës, nuk kanë munguar as thumbimet e moderatorit të emisionit, Meritonit në drejtim të ish-mikut të Escobars, duke e ironizuar atë me nofkën tallëse, karakteristike, të buzëve të fryra të reperit, “Puthe Buzën”.

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit