Sondazhi/ Vajza mësoi pas 70 ditësh se i ati kishte vdekur në Spitalin e Vlorës, 88% e votuesve: Të arrestohet Manastirliu!

Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 22.03.2021, 22:32

Një superskandal u regjistrua së fundmi në sistemin tonë shëndetësor. Një vajzë i ka dërguar të atit ushqim në spitalin e Vlorës, por ai fatkeqësisht kishte ndërruar jetë që prej 70 ditësh dhe ndodhej në morg. Vajza që denoncoi rastin quhet Anila Zeqiri. Ajo tha se e kishte shtruar në spital të atin që më datë 27 dhjetor të vitit të kaluar, por kaluan më shumë se dy muaj dhe ajo nuk mori vesh asgjë të sigurt për të atin. Vajza është shqetësuar dhe ka filluar të pyesë për gjendjen e babait të saj por është sorollatur dhe nuk ka marrë një informacion të plotë nga Siptali i Vlorës. Ndërkohë vetëm pas insistimit të saj, mjekët dhe Ministria e Shëndëtësisë janë vënë në lëvizje dhe kanë njoftuar se i ati i saj kishte ndërruar jetë më 6 janar të këtij viti dhe është dërguar në morg dhe aty është akoma dhe mbahet në kushte frigoriferike.

Familjarët e konsiderojnë një superskandal dhe pëpërgjegjshmëri të plotë këtë gjë. Ky rast tregon dhe njëherë se në çfarë gjendje është katandisur shëndetësia e "Rilindur". Cila është përgjegjësia e ministres së Shëndetësisë Ogerta Manastirliu për këtë rast? A duhet të arrestohet menjëherë ajo? Ishin këto pyetjet dhe thelbi i një sondazhi të krijuar nga JOQ Albania në lidhje me rastin në fjalë. Më poshtë jepet mesatarja e votimeve të qytetarëve në faqen tonë në Instagram dhe Facebook. Nga përllogaritjet rezulton se 88% e tyre votuan që Manastirliu duhet të arrestohet menjëherë, ndërsa 12% votuan për të kundërtën.

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit