Nëse na sulmojnë alienët, Arnold Schwarzenegger do të ishte lider i botës

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 18.03.2021, 20:22

Në një sondazh britanik se kush do të ishte i pajisur më së miri për të trajtuar skenarin e ditës së fundit nëse alienët pushtojnë ndonjëherë planetin tonë, Arnold Schwarzenegger u vendos në krye.

Sipas 2,000 britanikëve, ylli i “The Terminator” dhe ish Guvernatori i Kalifornisë kryesoi listën e 20 njerëzve të famshëm dhe figurave publike në një sondazh britanik se kush do të ishte i pajisur më së miri për të trajtuar skenarin e ditës së fundit, dhe Will Smith doli ne vend të dytë.

Të dy aktorët janë të njohur për rolet e tyre të filmave triller në të cilët luftojnë me krijesa të çuditshme, por me sa duket përvoja politike e Arnold si “Guvernator” i dha avantazh përvojës së Smith në filma sikur “Dita e Pavarësisë” dhe “Burrat në të Zezë”.

5 më të mirët në listë ishin Sir David Attenborough, i ndjekur nga Bruce Willis dhe Tom Cruise.

Ish-Presidenti Donald Trump ishte politikani kryesor i tanishëm në vendin e 8-te, menjëherë pas Harrison Ford dhe yllit të “Alien” Sigourney Weaver. Lajmi i keq për kryeministrin britanik Boris Johnson është sondazhi në Mbretërinë e Bashkuar që e vendos atë deri në vendin e 12-te. Kamala Harris hyri në vendin e 19-te, ndërsa Presidenti Biden ishte i fundit në vendin e 20-të.

Arnoldi ishte shumë i kënaqur me këtë sondazh të cilin e postoi në Facebook duke i falenderuar njerëzit që e besuan.

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit