SONDAZHI/ 85% e votuesve: Blendi Gonxhe duhet të arrestohet për korrupsion dhe vrasje

Shkruar nga: A Gjoni | Publikuar më: 18.08.2020, 22:08

Blendi Goxhe ndër të tjera është edhe Drejtori i Patentave pasi është edhe pronar i disa kompanive përmes të cilave padyshim gjeneron jo pak të ardhura.

Por duket se aferat korruptive janë forma e parapëlqyer e tij për të mbushur e majmur xhepat me para. Një paturpësi e pajustifikueshme është reagimi që ai pati në rrjetet sociale për rastin e Samuel Ndojit 10- vjeçarit që u përplas për vdekje nga një ambulancë ne radhët e gjata në Kakavijë.

Drejtori i patentave tha se faji ishte i prindërve që nuk u kujdesën dhe po ashtu edhe vetë fëmija i preu rrugën ambulancës.

Një status të cilin e fshiu më pas pasi u maskarua me komentet e qytetarëve ndërsa tentoi të hiqte çdo përgjegjësi për krimin e rëndë ku sigurisht më pas u zbulua se shkak u bë shpejtësia me të cilën shoferi po drejtonte makinën në një hapësirë rruge të mbushur me njerëz.

Lidhur me këtë ngjarje JOQ Albania ka zhvilluar një sondazh në të cilin pyet qytetarët nëse Gonxhe duhet të arrestohet për korrupsion dhe vrasje për krimet e kryera ndaj qytetarëve duke lëshuar patenta kundrejt pagesës dhe duke përfituar të arrdhura në format më korruptive të mundshme.

Pyetja e shtruar ishte:

Qindra aksidente me pasojë vdekjen ndodhin sepse DPSHTRR i jep kujtdo patentën me lekë, duke marrë në qafë shumë njerëz. A duhet të arrestohet për korrupsion dhe vrasje, drejtori Blendi Gonxhja?

Referuar në sondazhin e publikuar në Instagram rezulton se 85% e votuesve mendojnë se Gonxhe duhet të arrestohet për krimet e kryera që kanë kushtuar jetë njerëzisht të pafajshëm vetëm sepse ai dhe të tjerë si ai duan të pasurohen.

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit