Samsung kthehet pas, na prezanton me telefonin që përthyhet

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 15.02.2020, 09:24

Ceremonia Oskar këtë vit erdhi me shumë surpriza, por jo të gjitha kanë të bëjnë me botën e filmit. Teknologjia është një tjetër sektor në të cilën ajo na habiti.

Një reklamë 30-sekondëshe nga Samsung gjatë shfaqjes ishte mjaft surprizuese. Kompania zbuloi prodhimin më të ri të saj; Galaxy Z Flip. Reklama e shkurtër tregon telefonin duke u përdorur dhe asgjë më shumë

Ky telefon i ri duket se do të na çojë mbrapa në kohë me aftësinë e tij për tu përthyer, e cila na kujton telefonat e dikurshëm me kapak.

Samsung lancia Galaxy Z Flip, il suo smartphone a conchiglia

Në pamje të parë pajisja duket njësoj si çdo smartphone tjetër. Por ai mund të paloset. Kjo alternativë e tij duket se është për të përmirësuar eksperiencën telefonike, sidomos gjtaë thirrjeve me video. Më pas telefoni mund të kthehet në gjendjen e mëprashme sipas nevojës së përdoruesit.

Ende nuk dihet shumë për të. Çmimi, data e nxjerrjes në treg apo aspekete të reja rreth telefonit janë të fshehura. Më shumë pritet të merret vesh sot në eventin që Samsung organizon për informimin e klientëve.

Samsung na kthen mbrapa në kohë, prodhon telefonin me 'kapak'

Burimi: IlfattoQuotidiano| Përshtati dhe Përktheu: JOQ ALBANIA

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit