Transgjinorë, gishtat e italianëve e shumë të tjera, këto do të jenë emojit e reja që do të shtohen

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 30.01.2020, 09:22

Një gamë e gjerë emojish të reja po bëhen gati të vendosen në telefonat tuaj. Bëhet fjalë për plotë 117 emoji, shumica e të cilave kanë për të qenë vërtetë fantastike.

Image

Disa prej tyre janë kërkuar nga vetë përdoruesit, e shumë të tjera mezi priten prej kohësh dhe është krijuar domosdoshmëri për t'i pasur në smartfon. Njëri, i cili është cilësuar edhe si më i veçantë, quhet “Pinched Fingers” dhe ka të bëjë me shenjën e dorës që tundet me dy gishta të kapur mes tyre. Bëhet fjalë për një shprehje tipike të popullit italian.

Gjithashtu do të ketë emoji ninxha, i cili, pa dyshim që do të vijë në varietet ngjyrash dhe veshjesh, për të përfaqësuar të gjithë entitetet. Disa shprehen se të preferuarat e tyre janë njerëzit që përqafohen, apo qeni që qëndron ulur dhe bën një fytyrë pikëlluese, ose “njeriu që ta shpif”.

Image

Cilat do të jenë emojit e reja? I gjeni në videon e mëposhtme dhe me siguri që do t'ju pëlqejnë.

***

Burimi: LadBible|Përktheu dhe përshtati: JOQ Albania

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit