Zhduket 17-vjeçarja bashkë me të bijën, dyshimet e prindërve: Pas rrëmbimit fshihen familjarët e ish-burrit të saj

Shkruar nga: A Gjoni | Publikuar më: 23.11.2019, 21:40

Një 17-vjeçare nga Fushë-Kosova së bashku me vajzën e saj janë rrëmbyer dhe prindërit e të resë kanë lëshuar alarmin.

Ata shprehet se vajza e tyre është rrëmbyer nga familja e ish-burrit të saj, të cilët jetojnë në Shqipëri, konkretisht në qytetin e Durrësit.

Raportohet se 17-vjeçarja me iniciale Z.SH është zhdukur ditën e djeshme së bashku me të bijën dhe thuhet se kanë qenë disa persona që i kanë marrë.

Babai i vajzës, Arbi Shabani ka bërë shumë shpejt denoncimin, ku së bashku me gruan e tij dyshojnë se ish-burri i saj nga Durrësi fshihet pas kësaj ngjarjeje.

Raportohet se 17-vjeçarja është ndarë nga i shoqi pasi shkak janë bërë mospajtimet me familjen e tij.

Rasti i vajzës, që dyshohet të jetë rrëmbim është konfirmuar edhe në raportin 24 orësh të policisë.

Familjarët e saj kanë thënë për media se vajza e tyre së bashku me të bijën kanë kaluar kufirin me Shqipërinë, dhe nuk janë më në territorin e Kosovës.

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit