“Ulërimë”, ky është “bukuroshi” i fundit i Mercedes Benz

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 21.11.2019, 17:50

Nëse ndiheni sikur as 2020 Mercedes GLS 450 dhe as versioni 580 nuk janë mjaft të shpejtë, atëherë varianti i markës së re Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC + mund të jetë ajo që ju kërkoni. Kjo falë motorit të tij twin-turbo V8 me 603 kuajfuqi.

Ky flagship gjithashtu vjen me një njësi Boost 22 EQ Boost, duke ofruar ndihmë me shpejtësi të ulët motori. Karakteristikat e tjera kryesore përfshijnë sistemin e ndryshueshëm 4MATIC + me të gjitha rrotat, kutinë e ingranazheve me 9 shpejtësi dhe pezullimin e ajrit AMG ACTIVE RIDE CONTROL.

Kjo do të thotë që 2020 GLS 63 4MATIC + mund të përshpejtoj 0-100 km/orë në vetëm 4.2 sekonda, me shpejtësinë më të lartë të kufizuar në mënyrë elektronike në 250 km/orë, megjithëse me paketën opsionale të Shoferit AMG shkon deri 280 km/orë.

Brenda, ky është një GLS i rregullt i gjithi i ri 2020 me prekje speciale dhe shtesa në trup. Këto përfshijnë pedalet sportive AMG çelik inox, panele të ndriçuara të pragut me shkronja ‘AMG’, dyshekë me dysheme të zezë me shkronja ‘AMG’, tufë instrumentesh AMG me një zgjedhje të katër stileve të ekranit (Modern Classic, Sport, Discreet dhe Supersport) , plus vendet e AMG, distinktivi dhe timoni.

GLS 63 4MATIC + i ri gjithashtu vjen me një gamë të gjerë të sistemeve të asistencës për ngasje siç janë Active Distance Assist DISTRONIC me rregullimin e shpejtësisë bazuar në rrugë, ndërsa Active Stop-and-Go është në gjendje t’ju mbajë në korsinë tuaj, duke mbajtur një distancë sigurie me shpejtësi deri në rreth 60 km/orë.

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit