Shopping ads vijnë në home feed të You tube dhe rezultatet e kërkimit

Shkruar nga: S Bardhi | Publikuar më: 06.11.2019, 12:47

Ka një lloj të ri reklame që vjen në YouTube. Google njoftoi sot fillimin e reklamave Pazar në YouTube, i cili lejon markat të reklamojnë produktet dhe shërbimet e tyre menjëherë në rezultatet e kërkimit dhe në home feed në YouTube. Për shembull, nëse një përdorues kërkon për "Review të këpucëve Puma", një reklamë Pazar mund të ofrojë një seri të produkteve të sugjeruara në krye të faqes para rezultateve të videos.

Reklamat mund të shfaqen gjithashtu si një karusel midis videove në faqen kryesore. Puma është një reklamues debutues për produktin e ri të reklamave të blerjeve, por faqja e videos së shpejti do të plotësohet me këto lloj sugjerimesh për produktin.

"Konsumatorët po vazhdojnë të shikojnë më shumë përmbajtje në platformën YouTube dhe ne duam të jemi atje ku janë, për t'i arritur dhe angazhuar ata", tha Rick Almeida, nënkryetar i e-commerce në Puma Group, në një deklaratë në lidhje me reklamat e saj të reja në YouTube . "Kjo mundësi e re do t'i mundësojë Puma të zgjerojë strategjinë tonë të blerjeve në një pronë të re dhe të frymëzojë konsumatorët," shtoi ai.

Siç shpjegon Google, reklamat mund t'u shfaqen përdoruesve të YouTube bazuar në interesat e tyre.

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit