Adobe tani mund të publikojë në TikTok

Shkruar nga: S Bardhi | Publikuar më: 04.11.2019, 18:45

Adobe po lëshon sot një mori të azhurnimeve për mjetet e ndryshme të prodhimit të videos Cloud Creative sot. Në pjesën më të madhe, këto synojnë profesionistët (ose të paktën YouTubers). Premiere Rush, megjithatë, është pozicionuar gjithmonë si mjeti i Adobe për këdo që dëshiron të zbeh videon dhe kështu nuk është për tu habitur që kompania sot njoftoi se tani do të mbështesë gjithashtu ndarjen e videove direkt në TikTok. Kjo e bën Adobe aplikacionin e palës së tretë që mund të botojë drejtpërdrejt në TikTok.

Rush filloi tetorin e kaluar, me mbështetjen për ndarjen në të gjitha shërbimet e zakonshme të botimit të videove. Tani, falë këtij partneriteti të ri me TikTok, kompania po sjell të gjitha karakteristikat e integruara dhe të lehta për t’u përdorur të Rush edhe për komunitetin TikTok. Me këtë, përdoruesit e TikTok tani kanë mundësinë e përdorimit të veçorive të redaktimit të video, si automatizimi, transferimet dhe filtrat me ngjyra, timelapse dhe slo-mo.

Falë disa prej smartfonëve të mësimit të makinerive të Adobe, prodhuesit e videove – veçanërisht ata që zakonisht nuk xhirojnë llojet e videos vertikale që preferon TikTok – mund të kalojnë në një raport aspektesh të ndryshme me vetëm klikimin e një butoni dhe Premiere Rush automatikisht do t'i rimarrin këto të shkrepje për ty.

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit