Illustrator në iPad në vitin 2020

Shkruar nga: S Bardhi | Publikuar më: 04.11.2019, 18:42

Adobe do të sjellë një nga programet e saj të imazheve dhe grafikëve në klasën e desktopit në iPad: Illustrator, i cili është vendosur të fillojë ne 2020, njoftoi kompania sot në konferencën e saj vjetore MAX. Vitin e kaluar, Adobe njoftoi një plan të ngjashëm për të ofruar Photoshop për iPad.

Illustrator për iPad është ende në zhvillim "të hershëm", tha ndërmarrja, kështu që ne nuk dimë saktësisht se si do të duket në lidhje me versionin e desktopit. Por do të përqendrohet në shfrytëzimin sa më të madh të prekjeve dhe inputit me bazë Pencil Apple, të cilat janë unike në dispozicion të iPad-it. Ashtu si me Photoshop, dokumentet e krijuara në njërën platformë do të jenë në dispozicion me besnikëri të plotë për tu modifikuar tek të tjerët përmes depozitimit Creative Cloud.

Aplikacioni do të jetë në dispozicion në një beta private të kufizuar që fillon menjëherë, por grupi i atyre që kanë qasje do të mbetet shumë i ngushtë derisa Adobe të ketë arritur të marrë më tej në procesin e zhvillimit. Sidoqoftë, mund të regjistroheni për të regjistruar interesin tuaj, dhe mbase do të keni qasje dikur më herët se fillimi zyrtar për të ndihmuar në procesin e betës dhe ndërtimit.

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit