Largohen shkrimtarët e Deadspin

Shkruar nga: S Bardhi | Publikuar më: 31.10.2019, 17:04

Shkrimtarët Laura Wagner, Kelsey McKinney, Tom Ley, Lauren Theisen, Patrick Redford, Albert Burneko dhe Chris Thompson të gjithë lajmeruan ne twitter sot se ata kanë dhënë dorëheqjen nga Deadspin, faqja e përqendruar në sporte në pronësi të G / O Media.

G / O Media më parë njihej si Gizmodo Media Group, dhe para kësaj si Gawker Media. Ajo mori emrin e saj dhe udhëheqjen aktuale në fillim të këtij viti kur Univision i shiti njësinë kompanisë së kapitalit privat Great Hill Partners, i cili emëroi ish-drejtorin e Përgjithshëm të Forbes.com, Jim Spanfeller, si shefin e saj të ri ekzekutiv.

Që atëherë, marrëdhëniet midis udhëheqjes G / O Media dhe stafit të redaksisë kanë qenë të rënda. Punonjësit nuk ishin të kënaqur me "mungesën e komunikimit në lidhje me qëllimet e kompanisë, dukej mosrespektim i promovimit të diversitetit në radhët e larta të kompanisë, dhe nga ndërhyrje e përsëritur dhe e çuditshme në procedurat editoriale. "

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit