JOQ Albania
Home

Sa para kanë shpenzuar tifozët e Kombëtares në “Euro 2016”?
Shkruar nga: A Naçi | Publikuar më: 28/06/2016 17:03

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Soccer-Euro-2016-Albania-Switzerland-1880x1242-650x358 (1)
EURO 2016 ka qenë goxha i kushtueshëm për të gjithë ata që zgjodhën të udhëtonin drejt Francës për ta parë kombëtaren nga afër. Burime pranë Federatës Shqiptare të Futbollit kanë zbuluar shifrën që shqiptarët kanë shpenzuar ditët e Europianit.

Për sa i përket transportit, biletat e avionit nga Tirana drejt Lensit, Marsejës dhe Lionit, bahsë me shpenzimet  e stadiumit kapin shifrën prej 4.5 milionë eurosh.

Ndërsa për sa i përket shpenzimeve të atyre që kanë udhëtuar me makina plus hoteli, ushqimi dhe shpenzimet ekstra shifra është shumë më e madhe.

Miliona euro të shpenzuara nga shumë shqiptarë për herë të parë. Diçka është e sigurt, nëse do të arrijmë të marrim pjesë në "Rusi 2018", shpenzimet do të jenë më të mëdha.