JOQ Albania
Home

10 mënyra si të shmangni gërhitjen
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 20/05/2016 15:34

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Snoring

Dashuria i mposht të gjitha. Ajo prish barrierat, lëviz malet, kalon oqeanet dhe të ndryshon jetën. Nuk ka gjë që nuk bën përveç gërhitjes, e cila është shkaku i tretë më i zakonshëm i divorcit në SHBA dhe në Britani. Për ata që gërhasin ne kemi disa këshilla dhe truke për të kapërcyer këtë zakon irritues. Ndoshta mund të ndihmoni edhe partnerin që të flejë gjumë rehat.

1.Fli me kurriz

2.Përpiqu të humbasësh peshë

3.Pastroji mirë hundët para se të flesh

4.Përdor tapa për hundët

5.Vizitohu nëse ke sinozit ose ndonjë sëmundje të rrugëve të frymëmarrjes

6.Nëse partneri vazhdon të gërhasë përdor tapa për veshët

7.Provo mjekim natyral si hidhrat

8.Pastro mirë shtëpinë

9.Fillo dietën

10.Fli në dhomë veç nga partneri