Edukatoret tërheqin zvarrë dhe dhunojnë 3-vjeçarin

Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 19.09.2023, 07:46

Një ngjarje e rëndë mësohet të ketë ndodhur në kopështin “Gëzimi Ynë” në Fushë-Kosovë pasi një 3-vjeçar është filmuar në ambientet e brendshme të këtij institucioni duke u dhunuar brutalisht nga edukatoret.

Në kamera është filmuar momenti kur ato tërheqin zvarrë 3-vjeçarin dhe më pas e dërgojnë në një tjetër ambient ku e kanë dhunuar.

Sipas informacioneve, i mituri ka pësuar trauma të rënda psiqike teksa shenjat e dhunës i ka në krahë.

“Në Fush Kosovë, në qerdhen shtetërore të fëmijëve “Gezimi yne”, është rrahur brutalisht nipi im Lisi, vetëm 3 vjeç. Shikoni kamerat ku shihet qarte qe po rrihet e terhiqet zvarre, me pas e dergojne ne nje dhome pa kamera dhe e rrahin pa meshire te 3 mesuesit e kesaj kurve!

Nipi im ka pësuar trauma të rënda psiqike dhe nuk mund të flejë më, nipi po përjeton një ankth të madh. Kërkoj nga organet e drejtësis të bëjnë punën e tyre. IDIOTEVE dhe mostrave të tilla duhet t’i jepet fund një herë e përgjithmonë. Le të jetë rasti i fundit i dhunës ndaj fëmijëve. PR*STITUTATVE te ndyra do ti jepet fund.”,-shkruan familjari i të miturit.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit