Shtylla e korrentit bie në tokë, “AgiKons” i Gentian Sulës iu rrezikon jetën punëtorëve

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 18.09.2023, 21:25

Rastet e aksidenteve në punë janë të shumta në vendin tonë pasi akush nuk kujdeset për jetën e punëtorëve.

Këta të fundit, të punësuar kryesisht në sektorin e ndërtimit janë më të rrezikuar nga aksidente të tilla.

Një denoncim ka mbërritur së fundmi në redaksinë tonë për oligarkun e preferuar të qeverisë, Gentian Sula.

Një qytetar ka treguar se në një kantier ndërtimi të firmës “AgiKons” në pronësi të Sulës, një shtyllë korrenti ka rënë në tokë.

Ata thonë se kjo firmë iu rrezikon jetën punëtorëve pasi shtylla e korrentit ka rënë dhe askush nuk është kujtuar për ngritjen apo rregullimin e saj.

Edhe në pamjet e mëposhtme mund të shihni se si shtylla e betonit është rrëzuar dhe “thyer në mes”.

Denoncimi i qytetarit:

Prsh joq bie shtylla e korentit Tek firma AGIKONS Rrezikohet jete e puntorve

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit