Ja sa meshkuj e sa femra lindën gjatë muajit korrik

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 18.09.2023, 13:43

Vetëm gjatë muajit korrik janë regjistruar 2 mijë e 451 lindje.

Por meshkujt vazhdojnë të prijnë me numër më të madh. Nga 2 mijë e 451 lindje, 1 mijë e 273 prej tyre janë meshkuj.

Ndërsa 1 mijë e 178 janë femra.

“Në muajin korrik 2023 janë regjistruar 2 451 lindje (brenda dhe jashtë Kosovës).

Prej këtyre lindjeve të regjistruara, 1 273 lindje janë meshkuj dhe 1178 lindje janë femra”, thuhet në raportin e Agjencisë së Statistikave të Kosovës (ASK).

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit