Ç’ndodh gjatë natës në Tiranë, pamjet nga Inxhinieria e Ndërtimit

Shkruar nga: A Gjoni | Publikuar më: 16.09.2023, 11:31

Punimet gjatë orëve të mbrëmjes nuk kanë të ndalur në Tiranë duke u kthyer në shqetësim të përnatshëm.

Pas denoncimeve për punimet e vazhdueshme në zonën e Komunës së Parisit, një tjetër denoncim ka mbërritur në redaksinë tonë, kësaj radhe nga zona e Inxhinierisë së Ndërtimit.

Një qytetare thotë se banorët e kanë të pamundur të flenë prej ditësh pasi në lagjen e tyre po nis ndërtimi i një pallati të ri.

Sic mund të dëgjohet edhe nga video, zhurma është e shumë e lartë duke bërë të pamundur për qytetarët të pushojnë.

Sipas qytetarëve, dy firma ndërtimi po mbajnë lagjen pa gjumë ndërkohë që inspektoriati i policisë është vetëm 50 metra larg dhe nuk reagon.

“Këtu punohet pa pushim natë e ditë, nuk po rrimë nj minutë të qetë në shtëpitë tona. Kuptoj ditën po edhe natën, ora 12 akoma punohet dhe ne do të shkojmë në punë nesër”, thotë qytetarja.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit