Lirohet ish-kryeshefi i KEK-ut, Nagip Krasniqi

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 15.09.2023, 17:18

Ish kryeshefi i Korporatës Energjetike të Kosovës (KEK), Nagip Krasniqi, i cili po dyshohet nga organet e drejtësisë për korrupsion është liruar nga paraburgimi.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësja e Gjykatës Themelore të Prishtinës Mirlinda Gashi.

Ai po mbahej në paraburgim nga prilli i këtij viti, nën dyshimet për dallavere në Korportatën Energjetike të Kosovës.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit