Kush është shqiptari që u vra për një vend parkimi në Greqi?

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 15.09.2023, 16:42

Keli Limka është shqiptari që u vra mesditën e sotme në Greqi për një vend parkimi. Një i afërm i tij ka shkruar për JOQ ALBANIA dhe ka identifikuar viktimën.

Shqiptari u vra nga një i moshuar grek për vendin e parkimit Ai është babai i tre fëmijëve dhe sipas policisë ka gjetur vdekjen në vend.

Shumë kalimtarë janë shokuar nga kro vrasje, pasi trupi i shqiptarit qëndroi për disa orë i mbuluar me gjak në rrugë. Shqiptari kishte vite që jetonte në Greqi. Ai punonte prej disa kohësh në atë parking.

“Ata patën një debat. Autori u ngjit në shtëpinë e tij, mori pushkën. Kur e vrau tha "tani mbarova me ty" dhe më pas po rrinte. Ai priti me këmishën hapur që të arrestohej. Ai ishte një njeri i çuditshëm. Dy vjet më parë ai pati një aksident me makinë. Nuk kishte makinë por nuk i pëlqenin parkingjet, i konsideronte të paligjshme”, tregon një dëshmitare.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit