Edhe Zveçani voton për bashkim në Asociacionin e Komunave të Kosovës

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 15.09.2023, 11:35

Edhe Zveçani voton për anëtarësim në Asociacionin e Komunave të Kosovës.

Komuna e Zveçanit ka votuar për t’iu bashkuar Asociacionit të Komunave të Kosovës në seancën e mbajtur mëngjesin e sotëm.

Kuvendi Komunal i Zveçanit votoi pa asnjë kundërshtim e abstenim.

Vendim të njëjt dje kishin marrë edhe komuna e Leposaviçit dhe Zubin Potokut.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit