“Punimet në Komunën e Parisit ndotin ambientin, mjetet e firmës po na lënë pa gjumë”

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 15.09.2023, 10:36

Një qytetar i është drejtuar redaksisë së JOQ Albania me një denoncim. Ai shkruan se te Komuna e Parisit, në rrugën "Hiqmet Delvina" Po kryhen punime për projektin e pedonales.

Sipas qytetarit zhvillimi është gjë e mirë, por mjetet e firmës që po punojnë për projektin në fjalë, punojnë edhe pas mesnate duke shqetësuar me zhurmë banorët e zonës.

Si të mos mjaftonte zhurma dhe stresi që u shkakton ajo, sipas qytetarit banorët në zonë po mbyten edhe nga ndotja mjedisore që është në masë të madhe për shkak të punimeve.

Qytetari:

Si jeni? Me falni por a eshte normale qe ne oren 2 e 31 te mengjesin ndotja akustike dhe ajo mjedisore te jene te pranishme ne kete orar ku qytetaret jane duke fjetur? Komuna e parisit prane lokal Oslos tek Qendra e Realizimit te Artit, Rruga Hiqmet Delvina. Ne kete lagje, rruga do te rregullohet pasi eshte projektuar nje pedonale. Kjo eshte gje e mire por te behen punime ne orat e para te mengjesit nuk eshte e drejte sepse ka zhurme dhe ndotje mjefisore te madhe. Faleminderit!

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit