Digjet një ndërtesë në Gjakovë

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 14.09.2023, 19:09

Një ndërtesë e sapopërfunduar në rrugën “Dëshmorët e Lirisë” në Gjakovë, është djegur tërësisht nga zjarri, që përfshiu edhe disa shtëpi banimi përreth saj, duke shkaktuar dëme të konsiderueshme, por fatmirësisht pa të lënduar.

Njësitet policore dhe ekipet emergjente nga Brigada e Zjarrfikësve në Gjakovë me të marrë informacionin kanë arritur në vendin e ngjarjes, ndërsa falë intervenimit të tyre është bërë evakuimi i banorëve përreth, si dhe janë shpëtuar dhjetëra shtëpi të tjera në lagjen “Dervish Dana”.

Edhe paniku nga përhapja e zjarrit në mesin e banorëve aty, ka qenë shumë i madh.

E sipas banorëve të lagjes, falë intervenimit me kohë të djemve të Brigadës së Zjarrfikësve, janë evituar pasojat të cilat sot ka mundur të jenë jashtëzakonisht të mëdha.

Në vendin e ngjarjes po ashtu janë parë edhe ekipe të KEDS-it dhe autoambulanca në gjendje gatishmërie.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit