Regjistrohet tërmet në Maqedoninë e Veriut

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 13.09.2023, 20:48

Tërmet me magnitudë lokale prej 2,6 ballëve të shkallës Rihter është regjistruar sonte në RMV.

Tërmeti është regjistruar në ora 18.18 me epiqendër 115 kilometra në jug të Shkupit, i cili rrjedh nga rajoni epiqendror Manastir – Follorinë.

Tërmetin e ka regjistruar Observatoriumi sizmologjik pranë Fakultetit Matematiko-Natyror në Shkup, i cili kumtoi se ai është ndjerë nga popullata në Manastir dhe rrethinë me intensitet prej III-IV sipas Shkallës makrosizmike evropiane.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit