Kidnapuan një person, arrestohen dy burra në Gostivar

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 13.09.2023, 14:01

Pjesëtarët e policisë të Gostivarit, të martën mbrëma në autostradën Tetovë-Gostivar, në stacionin e pagesës rrugore Gostivar, kanë arrestuar personat B.N.(42) nga Veleshta e Strugës dhe D.D. 25-vjeç nga Republika e Shqipërisë, thuhet në njoftimin e SPB Tetovë.

Ata më parë ishin raportuar nga 34-vjeçari A.A. nga Struga se një orë më parë në Shkup personi B.N e kishte dërguar dhe futur me forcë atë në automjetin e tij “Audi” dhe nga Shkupi ata u drejtuan për në Strugë. Sipas raportit B.N e kishte sulmuar edhe fizikisht për shkak të marrëdhënieve të tyre të papastruara të borxhit-besimit.

Dy të arrestuarit janë mbajt në Stacionin Policor të Gostivarit dhe pasi dokumentimit të rastit do të pasohet me parashtrime përkatëse.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit