FOTOT/ Bankierja braktis karrierën dhe kthehet në “dragua”, bën transformimin epik

Shkruar nga: Y Pepa | Publikuar më: 07.02.2023, 16:21

Ajo e bëri realitet fantazinë e saj për të ndryshuar trupin, por familja nuk e mbështet. Një ish-bankiere, e cila e kishte ëndërr të mbulonte trupin e saj me tatuazhe dhe pirsing, është kthyer në "dragoin e parë pa gjini në botë".

61-vjeçarja Tiamat Legion Medusa, nga Teksasi, ka kaluar dekadën e fundit të jetës së saj duke iu nënshtruar një transformimi epik. Ajo ndryshoi lëkurën dhe u shndërrua në një "përbindësh mitik".

Në një intervistë me YouTuber Anthony Padilla, Tiamat Legion Medusa shpjegoi se ajo ishte duke punuar si bankiere përpara se të vendoste se donte të largohej.

“Isha në fund të të 40-tave, përpara se të bëhesha kjo që jam... Kisha 79 piercing dhe shumica e tyre ishin të fshehura. Disa prej tyre i kam hequr çdo ditë dhe i kam vendosur sërish, gjë që isha mësuar ta bëja”, shpjegoi Tiamat Legion Medusa.

Megjithatë, ajo ka ëndërruar prej kohësh të shtojë më shumë piercing dhe tatuazhe të dukshme që nuk do ta lejonin të punonte në një bankë. Më pas ajo hoqi dorë nga karriera e saj në financë dhe filloi ëndrrën e dragoit.

Që nga ajo kohë, ajo ka bërë tatuazh në fytyrën e saj, ka çarë gjuhën dhe madje ka shtuar implante briri me vlerë 80,000 dollarë në ballin e saj, por djali i saj nuk e përqafoi këtë ndryshim.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit