VIDEO/ Fjalët e fundit të një burri që po vdes për gruan e tij janë shumë të dhimbshme!

Shkruar nga: Y Pepa | Publikuar më: 26.01.2023, 16:23

Një video që po qarkullon së fundmi në rrjetet sociale ka prekur mijëra përdorues. Në të duket një burrë i moshuar, që i thotë fjalët e fundit gruas së tij prej 64 vitesh, ndërsa ishte në shtratin e vdekjes.

Videoja, e shpërndarë nga një i afërm thuhet se është filmuar në shtëpinë e një çifti të moshuar kinez në dhjetor 2022. I moshuari vdiq nga një sëmundje, një ditë pasi i tha lamtumirën e fundit gruas së tij 83-vjeçare. Vdekja e tij ndodhi menjëherë pasi ata festuan 64 vjetorin e martesës.

“Gjyshi ka ikur në fund të fundit. Gjyshja ka qarë si një fëmijë që atëherë”, shkruan i afërmi në postim, sipas South China Morning Post. “Ai e la atë pa dëshirë një ditë pas 64 vjetorit të martesës së tyre. Ai la vajzën të cilën e ka përkëdhelur dhe është kujdesur për të gjithë jetën”.

Gjatë lamtumirës së fundit me gruan e tij, burri e këshillon atë të mos bëjë kompromis nëse nusja ose nipërit e tyre e bëjnë të pakënaqur, për të cilën personi që filmon momentin i thotë gruas: "Premtoji, gjyshe".

Ndërsa gruaja qan e ulur pranë burrit të saj që po vdes, ajo fshin lotët dhe i thotë: “Të urrej. Pse do të më lësh vetëm me kaq shpejt?”

“Mos qaj. Nuk dua të të lë, por nuk është zgjedhja ime”, i thotë ai gruas së tij. “Është e mahnitshme që kemi qenë çift për kaq shumë vite. Mendo për dy motrat e tua më të vogla. Burrat e tyre vdiqën të dy kur ishin në të 50-at dhe 60-at e tyre.”

Shumë përdorues u prekën nga dashuria e pavdekshme e çiftit të moshuar në video, e cila tani është shikuar mbi 32 milionë herë.

"Unë qava sa herë që e pashë këtë video", komentoi një përdorues, sipas South China Morning Post. “Gjyshi nuk e përmendi një herë fjalën dashuri, por fjalitë e tij ishin plot dashuri. Gjyshi ishte i shqetësuar që gjyshja do të jetonte pa të, ndërsa gjyshja nuk duronte ta shihte të largohej.”

“Ai u largua nga bota paqësisht dhe me dinjitet. Ai nuk kishte tuba të shumtë të futur në trupin e tij, si ata të moshuarit me sëmundje të rënda. Ai kishte ende një mendje të kthjellët dhe madje e ngushëlloi gruan e tij. Ky plak ka bekimet e mia”, ka shkruar një përdorues tjetër.

Shikoni videon këtu.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit