Lindi me gjysmën e trupit për shkak të Çernobilit, 25-vjeçari: Mamaja më braktisi, nuk donte të rriste një përbindësh

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 24.11.2022, 23:09

Tim Mason, një 25-vjeçar të cilit i mungon pjesa e poshtme e trupit dhe një krah për shkak të rrezatimit të Çernobilit thotë se mamaja e tij e ka braktisur që në lindje.

Mamaja e 25-vjeçarit u ekspozua ndaj rrezatimit të dëmshëm gjatë fatkeqësisë së Çernobilit të vitit 1986 dhe e braktisi atë në një jetimore në Moskë pasi "nuk donte të rriste një përbindësh".

Shtëpia e fëmijës kishte frikë se ai kurrë nuk do të gjente një shtëpi, por, pavarësisht se i mungonte gjysma e trupit të tij, Tim gjeti "nënën e tij të vërtetë", gruan amerikane Virginia Mason.

Tim u transferua në SHBA kur ishte tre vjeç dhe fillimisht përdori proteza si fëmijë. Ai dokumenton të gjithë jetën e tij në TikTok , duke ndarë pamjen e tij gazmore për jetën, ndërsa i tregon botës se ai është njësoj si çdo djalë tjetër 25-vjeçar. Së fundmi, ai ka dokumentuar pasionin e tij të ri: palestrën.

Palestra është një hobi i mrekullueshëm. Unë përdor rutinen për rreth 10 deri në 30 minuta dhe bëj versionin tim të ngritjes së peshave.

Ai thotë se ushtrimet e palestrës e kanë mbajtur atë "të shëndetshëm si fizikisht ashtu edhe mendërisht". Tim zbuloi se ai urrehet shumë nga policia, por gjatë gjithë jetës së tij ai ka mësuar se si të ruajë qetësinë dhe të vazhdojë.

25-vjeçari thotë se njerëzit ndonjëherë kanë frikë të bëjnë pyetje, por ka një pyetje në veçanti që ai e bën mjaft shpesh.

Më pyesin shpesh si të shkoj në tualet, gjë që më duket qesharake.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit