Parukierja i ngjit nuses veshët me atak ditën e dasmës

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 11.10.2022, 23:56

Një parukiere i ka ngjitur veshët me atak një nuseje në ditën e saj të dasmës. Parukierja e cila është e vendosur në Montes Claros, Brazil , ndau trukun e çuditshëm në rrjetet e saj sociale. Në videon e publikuar nga ajo vetë, ajo duket teksa aplikon ngjitësin në pjesën e pasme të veshëve të klientes së saj dhe më pas e shtyp për t'u ngjitur.

Stilistja e flokëve të Lorraine - e cila në Instagram shkon nga MÍ Martins - ndau trukun e çuditshëm në rrjetet e saj sociale.

Për dasmën e saj në gusht, nusja zgjodhi një model flokësh me disa kaçurrela përpara dhe pjesën tjetër të flokëve të kapura lart topuz. Por që modeli të ishte sa më i bukur asaj iu desh të ngjiste veshët nga pas që të mos dukeshin.

Zonja Martins, e cila është e vendosur në Montes Claros, Brazil, tregoi veten duke aplikuar ngjitësin në pjesën e pasme të veshëve të Lorraine-s dhe më pas duke i mbajtur ata në kokë.

Parukierja vendosi që t'i plotësonte dëshirën nuses dhe ia ngjiti veshët me ngjitës të fortë që ato të mos dukeshin me flokët e kapura lart. Parukierja e ka filmuar këtë moment dhe e ka publikuar në rrjetet e saj sociale ku ka marrë me miliona shikime, komente pozitive, negative por dhe disa këshilla se si nusja mund të heqë ngjitësin nga veshët e saj.

Disa komentues shkruan:

Mund të duket si një shaka, por njerëzit e promovojnë dhe e provojnë këtë lloj gjëje.
Nuk do të fshihja kurrë asgjë timen, edhe sikur të mos ishte perfekte!

Një komentues tjetër sugjeroi përdorimin e CocaCola-s për të hequr ngjitësin pas dasmës.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit