Arrestohet burri që fjeti gjumë në rrugë për të bërë video në TikTok, bllokoi trafikum

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 11.10.2022, 01:11

Një TikTokker në Dubai është arrestuar pasi e zuri gjumi në mes të një rruge dhe bllokoi trafikun.

Videoja e cila është fshirë tani tregonte një burrë të shtrirë dhe në dukje duke fjetur me jastëk në mes të një rruge në Dubai. Burri që po flinte për të bërë video bllokoi trafikun pasi automjetet e tjera nuk mund të kalonin pasi rruga ishte bllokuar.

Sapo policia e Dubait u njoh me rastin arrestoi burrin i cili kishte zgjedhur të flinte në rrugë. Policia tha se kishte 'arrestuar një burrë aziatik që rrezikoi jetën e tij dhe të të tjerëve'.

Ata deklaruan se burri TikToker kishte shkelur ligjin duke rrezikuar veten dhe të tjerët ndërsa ishte shtrirë në mes të rrugës dhe duke bllokuar trafikun. Policia paralajmëroi të tjerët se sipas ligjit burri do të dënohet me burg ose gjobë si ndëshkim për veprimet e tij.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit