Mamaja i heq vetullat vajzës së saj 3-vjeçare: Ma kërkoi vetë, unë po e shpëtoj

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 08.10.2022, 00:37

Një nënë amerikane e dy fëmijëve është kritikuar në rrjetet sociale pasi ka postuar një video ku shfaqet duke i hequr vetullat vajzës së saj trevjeçare.

31 vjeçarja Leah Garcia thotë se vajza e saj Bliss ishte vetëm dy vjeçe kur ajo 'pyeti' nëse mund të hiqte vetullat. Por pasi Leah postoi një fotografi teksa i hiqte vetullat vajzës së vogël ajo u cilësua si një 'nënë e keqe'.

Por ajo i është kundërpërgjigjur fjalëve të këqija, duke thënë se kjo do ta shpëtojë vajzën e vogël nga ngacmimet kur të jetë më e madhe.

Bliss ishte pak më shumë se dy vjeç kur fillova ta depiloja. Bliss dhe motra e saj Behautti kanë tetë vjet mes tyre dhe Bliss gjithmonë më shihte duke depiluar vetullat e motrës së saj më të madhe, kështu që më pyeti nëse mund ta bënte edhe ajo. Ajo më pyeti dy ose tre herë dhe unë pranova.
Njerëzit thonë se ajo nuk e ka idenë se ka vetulla , por unë doja ta depiloja sepsa sa më shpejt të filloni me depilimin, aq më pak dalin ato.

Mamaja 31-vjeçare thotë se ajo është tallur gjatë gjithë fëmijërisë së saj për shkak të flokëve të trasha dhe të errëta si dhe vetullave të shpeshta. Kur ajo vuri re se edhe vajzat e saj kishin këtë “problem” vendosi të merrte masa që ato të mos talleshin nga shokët e tyre.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit