Këta janë vëllezërit shqiptarë që i qëlluan sapo mbaruan iftarin, njëri vdiq tragjikisht

Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 14.05.2022, 08:41

Pak ditë më parë, mediat lokale raportuan se në parkingun e një restoranti në magjistralen Ferizaj-Kaçanik pati të shtëna me armë mes një grupi të rinjsh.

Sipas informacioneve, ishte një larje hesapesh të mëparshme mes dy grupesh, ku për pasojë u përfshinë edhe dy vëllezër shqiptarë, ku njëri gjeti vdekjen tragjike dhe tjetri mbeti i plagosur rëndë.

Bëhet fjalë për Kastriot dhe Hasan Berisha. Ky i fundit mbeti viktimë e ngjarjes së rëndë duke mos mundur t’i bënte dot ballë plagëve të marra nga arma e zjarrit.

Kastriot Berisha ndodhet i shtruar në QKUK në gjendje të rëndë për jetën, momentalisht i pavetëdijshëm.

Mësohet se palët e përfshira në ngjarje kanë të dyja të kaluar kriminale dhe janë emra të njohur për policinë, teksa sipas burimeve mësohet se motivi i sherrit ishte larja e hesapeve.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit