JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Erdogan viziton zonat e prekura nga zjarri në Turqi/ Irriton banorët, flak nga autobusi shishen e ujit
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 02/08/2021 8:30

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Prej disa ditësh, një pjesë e Turqisë është përfshirë nga flakët, e për pasojë disa persona kanë humbur jetën. Gjithashtu janë shkrumbuar mijëra hektarë pyll dhe janë djegur disa biznese.

Së fundmi, presidenti i Turqisë Rexhep Tajip Erdogan, ka vizituar zonat e prekura nga zjarret në Antalia. Mirëpo, në mediat turke shkruhet se ai ka irrituar shumë qytetarë me veprimet e tij. Në një video të publikuar edhe në rrjetet sociale, kreu i shtetit turk shihet teksa hedh një shishe nga autobusi, me të cilin po udhëtonte.