JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Arrestohet Joaquin Phoenix, ky është “krimi” i tij real
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 13/01/2020 12:38

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Joaquin Phoenix, ylli i një prej filmave më të mirë të vitit, “Joker”, u arrestua këtë fundjavë në Uashington. “Krimi” i tij në jetën reale ishte se ai mori pjesë në protestat e aktores Jane Fonda.

Kjo e fundit, ashtu si adoleshentja suedeze Greta Thumberg, është përfshirë në kauzën e klimës. Për këtë, çdo të premte ajo ka protestuar që nga nëntori në Capitol Hill.

Javët e fundit, aktorët Lily Tomlin, Sam Waterston, Ted Danson, Diane Lane dhe Sally Field janë arrestuar për të njëjtën arsye.

Por Jane Fonda është një “mbajtëse rekord” absolute. Ajo u arrestua pesë herë për protestat e organizuara në kuadër të kauzës me Greta Thunberg.

Risultati immagini per joaquin phoenix

***

Burim: Repubblica|Përktheu dhe përshtati: JOQ Albania