Harta e qyteteve që do të përfshihen nga stuhia sot dhe nesër

Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 25.11.2021, 13:37

Duke filluar nga mbrëmja e sotme një pjesë e territorit shqiptar do të “pushtohet” nga rreshjet e dendura të shiut dhe stuhi. Moti i keq po vjen nga Jugu për të përfshirë më pas të gjithë vendin, ndërsa do të ulen edhe temperaturat të cilat do shoqërohen edhe me erë të fortë.

Gjithashtu, reshjet do të përfshijë brigjet e Italisë dhe Ballkanin Perëndimor duke sjellë rrebeshe shiu dhe stuhi. Po ashtu vendet e Rajonit të Balltikut dhe Europës Perëndimore paraqiten me mot të paqëndrueshëm, duke sjellë rrebeshe dhe dëborë.

Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit