JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Kjo është 19 vjeçarja nga Lipjani
Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 20/10/2021 20:09

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Albiona Tasholli edhe pse për herë të parë në garë dhe e re në moshë si 19 vjeçare, ajo doli e dyta më e votuar nga të gjitha kandidatet femra që ishin në garë për asamble në komunën e Lipjanit. Tasholli, vjen nga Gadimja e Lipjanit dhe në zgjedhjet lokale të mbajtura të dielën e 17 tetorit arriti të marrë 480 vota, shkruan infokus. Lajmin e ka brë të ditur vet ajo përmes një postimi në llogarinë e saj zyrtare në Facebook.19 vjeçarja pas këtij rezultati të kënaqshëm, ka premtuar se do të jetë zë i denjë i të gjithë qytetarëve pa dallim bindjesh politike, duke e konsideruar besimin e dhënë, si përgjegjësi në përmirësimin e jetës së qytetarëve të Lipjanit.Më poshtë gjeni postimin e saj në rrjetin social Facebook.