JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

“Do t’iu këpus kokën”/ Edukatorja përbindësh rreh dhe shan fëmijët e çerdhes, kamerat filmojnë gjithçka
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 15/09/2021 10:48

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një edukatore italiane është pezulluar për një vit nga puna pasi u filmua nga kamerat e sigurisë duke dhunuar fëmijët. Edukatorja 59-vjeçare punonte në një çerdhe në zonën e Monzës ku shkonin 17 fëmijë të moshës 3-5 vjeç, njëri prej të cilëve është me aftësi të kufizuara. Pas hetimeve disa mujore u zbulua se edukatorja ushtronte dhunë të vazhdueshme ndaj fëmijëve dhe kjo ishte filmuar me kamera dhe mikrofona të vendosur në klasa.

Nga përgjimet u zbulua se edukatorja në një mënyrë të zakonshme, sulmonte fëmijët me shuplaka, tërheqje nga rrobat të shoqëruar me mallkime dhe fyerje: Unë do të heq kokën, do t'ju pres duart patë...

Burimi:ilmessagero Përktheu dhe përshtati:JOQ ALBANIA