JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Ferma me rreth 1 ton kanabis, arrestohet 24-vjeçari shqiptar
Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 14/09/2021 19:41

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një 24-vjeçar shqiptar u arrestua nga policia spanjolle, pasi kjo e fundit zbuloi një fermë me mbi 1 mijë rrënjë kanabisi të mbjella nga i riu.

Sipas mediave të huaja, ferma ndodhej në Bashkinë e Jarandilla de la Vera dhe aty kishte të mbjella gjithsej 1117 rrënjë. Ndërkohë, të gjitha këto rrënjë u prenë dhe në fund pesha e tyre rezultoi rreth 1 ton.