JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Pas serbit Goran Bregoviç, Veliaj fton këngëtaren greke të performojë në Tiranë
Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 14/09/2021 19:17

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Pas ftesës së Goran Bregoviç nga Raqka të këngëtarit serb në festën e birrës, Veliaj i ka marrë një dorë mend kolegut dhe këtë radhë ka ftuar këngëtaren greke Glykeria për një performancë Amfiteatrin e Tiranës. Duket se kryebashkiakët rilindas janë fansa të muzikës serbe e greke aq shumë sa i promovojnë më tepër se artistët shqiptarë tek populli, e për më tepër ftesa që u bëhen me paratë e xhepit tonë. Lajmi për mbërritjen e këngëtares “së shtrenjtë” greke është trumpetuar në të gjitha mediat Rilindase.