JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Pamje dramatike në Turqi/ Njerëzit nxitojnë t’i shpëtojnë flakëve duke hipur nëpër skafe
Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 02/08/2021 23:22

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Disa provinca të Turqisë janë pushtuar nga flakët duke shkaktuar panik tek banorët vendas dhe pushuesit e huaj. Banorë të shumtë së bashku me turistët janë parë duke u larguar nga vendbanimet e tyre, për shkak të zjarreve. Mijëra shtëpi janë shkatërruar plotësisht nga zjarret, dhe për to qeveria ka ofruar kompesim të plotë për të gjithë të dëmtuarit. Banorët dhe pushuesit në Bodrum të Turqisë janë larguar nga vendi me anë të skafeve, për shkak se zjarret kanë pushtuar të gjithë vendin.