JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Hidhet shorti për ‘play-off’ në Conference League, zbulohen kundërshtarët e Laçit, Teutës dhe Prishtinës
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 02/08/2021 16:23

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Teuta, Laçi dhe Prishtina kanë mësuar rivalët e mundshëm në rast se kualifikohen në “play-off” të Conference League. UEFA hodhi ditën e sotme goglat për këtë tur, ndeshjet e të cilit do të zhvillohen më 19 dhe 26 gusht. Në rast kualifikimi, durrsakët do të përballen me skuadrën humbëse të çiftit Omonia-Flora Tallin. Nga ana tjetër Laçi nëse ia arrin të fitojë ndaj Anderlech do të duhet të përballet me skuadrën fituese që do të dalë nga çifti Vitesse-Dundalk.

Nga ana tjetër nëse Prishtina ia arrin të kualifikohet ndaj Bodo Glim do të përballet me skuadrën humbëse të çiftit Mura-Zalgiris. Kujtojmë që Mura eliminoi Shkëndijën në raudin e parë të Champions.

PËRBALLJET E MUNDSHME NË RAUNDIN “PLAY OFF”

MURA/ZALGIRIS VS PRISHTINA/ BODO GLIMT

OMONIA/FLORA TALIN VS TEUTA/SHAMROK

LAÇI/ANDERLEHT VS VITESE/DUNDALK

Humbësi i Mura-Zalgiris do të luajë kundër fituesit të Prishtina-Bodo Glimt

Humbësi i Omonia-Flora Tallin do të luajë kundër fituesit të Shamrock-Teuta

Fituesi i Laçi-Anderleht do të luajë kundër fituesit të Vitese-Dundalk