JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Zjarri hyn në bazën ushtarake të Pashalimanit, prefekti i Vlorës ndalon gazetarët që të filmojnë
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 02/08/2021 12:30

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Prej disa ditësh, për shkak të temperaturave të larta edhe në vendin tonë janë aktivizuar disa vatra zjarri duke u kthyer në rrezik për banorët dhe banesat e tyre. Së fundmi flakët kanë mbërritur edhe në bazën ushtarake të Pashalimanit në Vlorë. "FaxNews" ka raportuar se në zonë ndodhet vetëm një zjarrfikëse nga ministria e mbrojtjes, por edhe kjo nuk funksionon. Sakaq zjarri po përhapet me shpejtësi për në drejtim të bazës ushtarake ndërsa asnjë punonjës nuk është angazhuar për shuarjen e flakëve.

Mësohet se prefekti Flamur Mamaj i cili ndodhej në Pashaliman u ka kërkuar gazetarëve që të mos filmojnë brenda zonës ushtarake.